Cardano dotychczas nie spełniło oczekiwań

Cardano dotychczas nie spełniło pokładanych w tej kryptowalucie oczekiwań – Mark Cuban

W ciągu ostatnich kilku lat token Cardano (ADA) niezmiennie był jednym z najwyżej ocenianych protokołów blockchain warstwy pierwszej pod względem kapitalizacji rynkowej i popularności w mediach społecznościowych.

Pomimo tych faktów, sieć nadal nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału, według miliardera Marka Cubana, który niedawno stwierdził, że „po prostu jeszcze jej nie ma”, jeśli chodzi o wywieranie większego wpływu na ekosystem kryptowalut.

Patrząc na projekt z perspektywy właściciela firmy w podobny sposób, jak w popularnym programie Shark Tank, Cuban zauważył, że Cardano jeszcze nie wyróżniło się i nie zaoferowało czegoś nowego.

Jeśli chodzi o główną metrykę, której Cuban używa do oceny sukcesu sieci blockchain, właściciel Dallas Mavericks wskazał na liczbę transakcji.

„Możesz przejść do Coin Metrics, możesz przejść do wszystkich tych różnych miejsc i szukać transakcji, i myślę, że ludzie w Afryce nie używają tego tak często, jak się spodziewali, ponieważ nie widzisz transakcji, nie widzisz a popatrz na opłaty” – powiedział.

Zagłębienie się w działalność sieciową Cardano pokazuje, że Cuban trafia z oceną w punkt, gdyż dane z Messari pokazują, że liczba transakcji w sieci wahała się od 52 900 do 93 409 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

To blednie w porównaniu z najbardziej aktywnymi sieciami blockchain, takimi jak WAX i Stellar, które przetworzyły odpowiednio 22,5 miliona i 8,9 miliona transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi dostarczonymi przez Bloctivity.

Nawet Bitcoin przewyższał Cardano pod względem liczby transakcji w ciągu ostatniego miesiąca, mimo że nie mógł pochwalić się żadnymi możliwościami inteligentnych kontraktów, przetwarzając średnią dzienną, która wahała się od 198 306 do 283 820.

Pomimo walk o adopcję Cardano, Cuban zauważył, że „drzwi są otwarte”, aby sieć mogła zobaczyć wzrost w użyciu, jeśli może uruchomić popularną zdecentralizowaną aplikację (DApp), która ekscytuje użytkowników i pomaga protokołowi generować większe przychody.

„Tylko dlatego, że jest to kryptowaluta, nie oznacza to, że nie potrzebuje przychodów”, powiedział Cuban,

Rozwijając dalej, że:

„Bez względu na to, co robisz, bez względu na to, co mówisz, bez względu na to, jak ją pozycjonujesz, bez względu na twoją kapitalizację rynkową , musi być jakiś przychód”.

Duża problem dla ADA to poziom 0,54 $

Wgląd w Cardano z perspektywy biznesowej pojawia się, gdy ADA próbuje przekroczyć główny opór na poziomie 0,54 USD, co okazało się trudnym orzechem do zgryzienia w trzech kolejnych próbach.

Sieć jest obecnie w trakcie przygotowań do swojego hard forka Vasil, który został już dwukrotnie opóźniony z powodu wykrycia nieoczekiwanych błędów. IOHK, firma odpowiedzialna za rozwój i promocję Cardano, jeszcze nie ogłosiła planowanej daty dla Vasila, ale oczekuje się, że cena ADA pozytywnie zareaguje po ujawnieniu oficjalnej daty hard forka.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze