Co z tym hard forkiem sieci Cardano?

Informacje o zaplanowanym na dzisiaj hard forku Alonzo, dzięki któremu Cardano (ADA) zyska istotną funkcjonalność w postaci smart kontraktów, od dłuższego czasu przewijały się przez wszystkie media związane z kryptowalutami.

Dzisiaj natomiast trudno jest znaleźć nowe informacje na temat tego wydarzenia. Czy to oznacza, że hard fork Alonzo nie będzie miał miejsca? Nic bardziej mylnego!

Odliczanie do Alonzo

Jak informowaliśmy w artykule: Binance zapowiada wsparcie dla aktualizacji Cardano, aktualizacja wejdzie w życie w momencie rozpoczęcia 290 epoki (co ma się wydarzyć około 21:44 UTC).

Podana godzina pokrywa się z tym, co pokazuje zegar dostępny na stronie wen.pm/#goguen. W chwili pisania artykułu do hard forka zostały 3 godziny i 18 minut. Na eksploratorze sieci Cardano (explorer.cardano.org) można natomiast sprawdzić, że 289 epoka rzeczywiście zbliża się ku końcowi.

Brak problemów ze wdrożeniem Alonzo zdaje się również potwierdzać zamieszczony przed 20:00 tweet Charlesa Hoskinsona (@IOHK_Charles):

„Less than four hours. I’m ready!”

Kurs Cardano (ADA) na kilka godzin przed hard forkiem

Na niecałe 4 godziny przed hard forkiem sieci Cardano kurs ADA osiąga 24-godzinne maksimum na poziomie 2,77 USD, co oznacza 3% wzrost w ciągu ostatniej godziny. Nie jest to spektakularny wynik i może się okazać, że hard forkowi nie będzie towarzyszyło kolejne ATH. Ostatnie miało miejsce 11 dni temu, kiedy to kurs Cardano sięgnął 3,09 USD.

Hard fork Alonzo wprowadzi jednak smart kontrakty, które są niezbędne, aby sieć Cardano mogła być używana ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Tym samym będzie to jedna z największych aktualizacji w historii sieci. Jeżeli zastanawiasz się, czy może to w jakikolwiek sposób zagrozić pozycji Ethereum, zajrzyj do artykułu Alonzo | Czy smart kontrakty na Cardano to rzeczywiście taki game changer? Szczegółowe porównanie sieci znajdziesz w tekście Cardano vs Ethereum | Kto „zabije” kogo?

Jakie są wasze przewidywania względem kursu ADA po wdrożeniu aktualizacji? To the moon, czy jednak trzeba było sprzedawać podczas ostatniego ATH?

Komentarze