Co się stało z Bitcoin Polska?

Na popularnej grupie dyskusyjnej zawrzało po doniesieniach o jej domniemanym przejęciu przez CoinCasso. Czy Bitcoin Polska jest aktualnie czyszczona pod kątem realizacji celów biznesowych nowych właścicieli?

Bitcoin Polska to znana i najliczniejsza grupa dyskusyjna poświęcona bitcoinowi. W chwili pisania tego tekstu grupa zrzesza dokładnie 32 321 członków. Niedawno pojawiły się głosy o potencjalnej sprzedaży, przejęciu grupy przez CoinCasso.

Naszą uwagę zwrócił post Rafała Kiełbusa, który pokazuje ścianę moderacyjną odnośnie postów użytkowników na grupie. Od dotychczasowych moderatorów grupy dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście pojawili się nowi admini grupy (możecie zresztą sami to sprawdzić na Facebooku). Na moment publikacji nie udało nam się ustalić, jakie pobudki stoją za przejęciem grupy. Na ten moment panuje agresywne działanie nowych moderatorów – posty i ludzie są usuwani z grupy.

W chwili obecnej da się na Bitcoin Polska zauważyć wzmożoną aktywność społeczności związanej z Coincasso. Trwa gorąca dyskusja. Dotychczasowa społeczność bitcoinowa związana z grupą nawołuje do opuszczenia jej szeregów. W dyskusji podejmowanych jest wiele wątków o charakterze bardziej, jak również nieco mniej cenzuralnym.

Wraz z końcem pisania tego tekstu, z grona moderatorów grupy Bitcoin Polska zniknęły takie nazwiska jak Patryk Bigaj czy Lech Wilczyński. Pojawiły się nowe, nieznane dotąd osoby (profile).

Aktualnie czekamy na komentarz CoinCasso, w jaki sposób i na jakich zasadach doszło do przejęcia grupy. Interesują nas również okoliczności i przyczyny usuwania postów i niektórych członków grupy. Czy Bitcoin Polska jest aktualnie czyszczona pod kątem realizacji celów biznesowych nowych właścicieli?

Grupy Bitcoin Polska to największa tego typu grupa tematyczna na polskim Facebooku. Jednak nie jest ona jedyna. Jest sporo grup skupionych na konkretnych tematach jak np.:

Bitcoin dla Początkujących

Kopanie kryptowalut – Mining

Kryptowaluty Blockchain Polska

W odpowiedzi na sytuację jaka wydarzyła się z Bitcoin Polska, powstała też nowa grupa o podobnej nazwie: Bitcoin: Polska. Tworzą ją byli moderatorzy z przejętej grupy oraz osoby znane i zasłużone dla środowiska.

Więcej o grupach na Facebooku znajdziecie w innym naszym wpisie:

Komentarze