Cisza przed burzą na bitcoinie | Czy coś wielkiego wydarzy się w tym tygodniu?

Na bitcoinowym rynku weekend okazał się bardzo spokojny, żeby nie powiedzieć „leniwy”. Kurs króla kryptowalut, bitcoina, praktycznie niewiele co się poruszył. Zagraniczni analitycy prześcigają się w prognozach odnośnie konsekwencji tej sytuacji aczkolwiek w jednym się zgadzają. Twierdza bowiem, że nadchodzi prawdziwa eksplozja na bitcoinie.

Wybicie na bitcoinie jeszcze w tym tygodniu?

Przez ostatni dzień kurs bitcoina był praktycznie rzecz biorąc nieaktywny. Według Tradingview.com doszło do kilku spadków do 10 260 USD i najwyższego poziomu 10 370 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. To tak naprawdę nic nie wspominając o tym, że bitcoin cały czas porusza się w bok skali.

Świece stają się coraz mniejsze na wykresie dziennym, co wskazuje na niezdecydowanie zarówno byków, jak i niedźwiedzi. W chwili pisania tego tekstu BTC nadal znajdował się w tym kanale z wyceną 10,300 USD i z dziennym RSI na poziomie 50. Oscylatory i średnie ruchome są w tej chwili dość neutralne, aczkolwiek obserwatorzy rynku twierdzą, że coś wielkiego może nadejść lada chwila.

Trader i analityk „CryptoFibonacci” przyglądał się wykresom w poszukiwaniu kierunku dalszego ruchu ceny. Zauważył on zależność między szeregiem wykładniczych średnich kroczących w dziennych ramach czasowych. Jego zdaniem coś wkrótce się wydarzy.

Rozwijając ten wątek, trader pochylił się nad możliwością spadków, sugerując zjazd ceny poniżej 9 000 $, który jednakże nie miałby trwać zbyt długo.

Zawsze moją teorią było to, że kurs BTC właśnie buduje nową bazę, z której można się wycofać. Czy może sprowadzić się do 8500? Oczywiście, że tak, ale zbyt wielu ludzi patrzy na ten obszar i przyzywa go.

Inni inwestorzy sugerują również, że wkrótce możemy być świadkami dużego, dynamicznego ruchu na bitcoinie. W tej chwili byki walczą o pokonanie oporu na poziomie 10 450 USD. Pamiętajmy, że kurs BTC był poniżej tego poziomu przez cały zeszły tydzień.

Dobra wiadomość dla Ethereum

Podczas gdy BTC nadal dominuje powyżej 71 procent, wydaje się, że Ethereum wreszcie obudziło się z ruchem 8 procent w weekend. Kurs ETH spadał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, osiągając dolną wartość 165 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta wykonała solidny ruch w ten weekend. Aktualnie kurs Ethereum wynosi 195 USD i według wielu prognoz ma realne szanse na pokonanie psychologicznej bariery 200 USD. Może się okazać, że gdybyśmy zobaczyli spadki na bitcoinie, największym beneficjentem mogłoby okazać się właśnie ETH.

Analiza BTC i najpopularniejszych altcoinów od Bithub

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście dzisiejszej analizy technicznej wykonaniu Jurka S. koniecznie nadróbcie zaległości:

Analiza BTC, ETH, LTC, XRP:

Analiza IOTA, DASH, EOS:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx