Prezydent Chin pompuje Bitcoina | Blockchain+

Prezydent Chin, Xi Jinping na 18 Zjeździe Biura Politycznego Partii wychwala blockchain i wzywa do rozwoju tejże technologii. 

Czy Chiny zamierzają kupić wszystkie bitcoiny?

Najnowsze wiadomości ze świata kryptowalut przysparzają nam nie lada ekscytacji. Kilkudziesięcioprocentowy wzrost ceny bitcoina i ponowne przekroczenie okrągłego kursu 10 000 dolarów. Jedni liczą zyski, drudzy straty, a inni zastanawiają się, jak do tego doszło, może Chiny?

Na rynek kryptowalut przybyło w ciągu ostatnich godzin nawet 50 miliardów dolarów. Skąd pochodzą tak wielkie pieniądze skoro instytucje nie są jeszcze w pełni przekonane ku inwestycjom na tym rynku?

Jedną z popularnych odpowiedzi jest oficjalne wsparcie technologii blockchain przez, wg magazynu Forbes, najbardziej wpływowego człowieka na świecie. Przewodniczący, Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinping wygłosił prominentne przemówienie na 18 badaniu dotyczącego technologii blockchain i jej przyszłości.

Podczas czwartkowego zjazdu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii w Pekinie Xi powiedział, że blockchain może się przyczynić do dynamicznego rozwoju Chińskiej Republiki. Zarówno w ujęciu gospodarczym, jak i społecznym. 

Xi wyłożył zastosowania blockchaina w różnych sektorach państwa, mówił m.in. o łańcuchach dostaw, IoT, zbiorowym transporcie, czy zmniejszeniu ubóstwa. 

Musimy potraktować blockchain jako ważny przełom w zakresie niezależnej innowacji podstawowych technologii, […]

Musimy jasno określić drogę, jaką będziemy podążać, zwiększyć inwestycje, skupić się na kilku najważniejszych technologiach i przyspieszyć rozwój technologii blockchain oraz innowacji przemysłowej.

Prezydent mówił również o inicjatywie, platformie “Blockchain+”, która ma za zadanie aktywnie promować aplikację technologii blockchain w życiu osobistym. Od edukacji, przez zatrudnienie, emerytury, pomoc medyczną, po bezpieczną żywność, opiekę społeczną itd. 

Należy jednak pamiętać, że mimo, iż Sekretarz Generalny partii rządzącej Chinami wychwala blockchain, to kryptowaluty od 2017 są tam zakazane. Natomiast Bank Ludowy Chin, jak nam wiadomo, tworzy cyfrowego juana (renminbi), którego prawdopodobnie zobaczymy wkrótce. 

Ponadto państwo środka tworzy własny Central Bank Digital Currency (CBDC) który może być konkurentem wraz z cyfrowym juanem dla Libra. 

https://twitter.com/APompliano/status/1187924456397824003

Myślicie, że przemówienie prezydenta Chin mogło mieć wpływ na kurs bitcoina? Jeśli nie, to co było przyczyną? 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx