Chiński Bank Centralny wygrywa walkę z Bitcoinem ale nie z krypto – milionerami

Chiński bank centralny twierdzi, że wygrywa walkę z transakcjami na Bitcoinie a chińscy milionerzy dalej inwestują w kryptowaluty

Ludowy Bank Chin (PBOC) koncentruje się na swoich wysiłkach mających na celu wyeliminowanie transakcji kryptowalutowych w celu zapewnienia stabilności finansowej. A teraz mówi, że to się udaje.

Chiński bank centralny postrzega transakcje w wirtualnej walucie jako zagrożenie dla bezpieczeństwa finansowego i kontroli kapitału kraju. Dzieje się to w czasie, gdy Chiny borykają się ze spowolnieniem gospodarczym i kryzysem nieruchomości.

„Podczas gdy nadal walczymy z transakcjami krajowymi i szumem wokół wirtualnych aktywów, udział handlu Bitcoinami w Chinach gwałtownie spadł” – napisało w tym tygodniu Biuro Stabilności Finansowej banku na swoim oficjalnym koncie WeChat.

Udział Chin w globalnych transakcjach Bitcoin spadł w marcu do 10%. Jest to ogromny spadek w stosunku do szczytowego poziomu 90% w 2017 r., podało Biuro.

Bank centralny Chin powiedział również, że kontynuuje walkę jeszcze bardziej, stwierdzając, że kryptowaluty i transakcje peer-to-peer (P2P) są zagrożeniami dla branży bankowej.

To wszystko jest częścią trwającego tłumienia kryptowalut przez rząd. W zeszłym roku Chiny zakazały wszelkich działań związanych z handlem kryptowalutami i wydobyciem. A w kwietniu zakazano korzystania z NFT (niezamiennych tokenów) jako aktywów finansowych. Chiny zakazały również pierwszych ofert tokenów (IPO) pięć lat temu.

Jednak pomimo tych wysiłków, według raportu Chainalysis, Chiny nadal znajdują się w pierwszej dziesiątce krajów w globalnym indeksie akceptacji kryptowalut. Raport sugerował, że chiński zakaz kryptowalut był albo „nieskuteczny”, albo „luźno egzekwowany”.

„Chiny ponownie znalazły się w pierwszej dziesiątce naszego indeksu w tym roku po zajęciu 13. miejsca w 2021 roku” – powiedział Chainalysis w raporcie opublikowanym na początku tego miesiąca.

„Nasze subindeksy pokazują, że Chiny są szczególnie silne w korzystaniu ze scentralizowanych usług, zajmując drugie miejsce pod względem wolumenu transakcji dostosowanego do siły nabywczej zarówno na poziomie ogólnym, jak i detalicznym. Jest to szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę represje chińskiego rządu wobec aktywności kryptowalut”.

Przeczytaj także: Chiny rozszerzają test e-CNY na cztery nowe prowincje a Tether ma udowodnić przed sądem zabezpieczenie USDT

Chiński kryptomiliarder gromadzi cenne metale, klejnoty i dzieła sztuki

Chiński kryptomiliarder Jihan Wu dywersyfikuje się na aktywa fizyczne, w tym metale szlachetne, klejnoty i dzieła sztuki, dokonując także zakupu azjatyckiego fortu Knox.

Bitdeer Technologies Holding Co., którym kieruje Wu, zapłacił 28,4 miliona dolarów za zakup Le Freeport, który jest najnowocześniejszym skarbcem o maksymalnym bezpieczeństwie w Singapurze, zaprojektowanym i skonstruowanym przez zespół szwajcarskich architektów i inżynierów. Wiadomość została podana przez Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Jihan Wu jest wpływową postacią w przestrzeni kryptograficznej. Założył Bitmain Technologies Ltd, który jest największym producentem maszyn do wydobycia bitcoinów, z przychodami w wysokości 5,6 miliarda dolarów w 2021 roku. Wu opuścił firmę w zeszłym roku i teraz kieruje jej spinoffem bitdeer i kryptowalutową firmą Matrixport.

W depozycie skarbca znajdują się sztabki złota i srebra, drogocenne klejnoty i dzieła sztuki od udziałowców kierowanych przez szwajcarskiego handlarza dziełami sztuki i założyciela Yvesa Bouviera.

Transakcja miała charakter prywatny i miała miejsce w lipcu. Wcześniej Bouvierowi nie udało się sprzedać Freeport, znajdującego się w Singapurze w pobliżu lotniska Changi.

Freeport rozpoczął działalność ponad dziesięć lat temu, zamierzając przyciągnąć klientów, takich jak kolekcjonerzy, zarządcy majątku i główni handlarze kruszcami.

„Obiekt oferuje zintegrowane usługi do obsługi wysyłki, przechowywania, eksponowania i handlu tymi kosztownościami… Maksymalne bezpieczeństwo i całodobowy dostęp do ochrony. Rygorystyczne przepisy dotyczące bezpieczeństwa obejmują elektroniczne monitorowanie personelu, klientów i kosztowności, a także uzbrojonych strażników” – opisuje Freeport. strona.

Zgodnie z umową Bitdeer jest jedynym udziałowcem Straitdeer Pte., który jest teraz nowym właścicielem Asia Freeport Holdings Pte.

W ramach innego rozwoju Wu tworzy również fundusz o wartości 250 milionów dolarów, aby skupować zagrożone aktywa od firm wydobywczych.

„Możemy kupować tańsze maszyny i uruchamiać je w naszych istniejących obiektach dzięki stabilnym i opłacalnym umowom na zakup energii” – powiedział agencji Bloomberg, dyrektor generalny Bitdeer, Matt Kong.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze