ChatGPT-4 tworzy nową, nieopisaną wcześniej emocję. Czy chcielibyście poczuć „meldorię”?

[Zawarte odpowiedzi i ilustracje zostały wykreowane przez sztuczną inteligencję ChatGPT i są eksperymentem serwisu BitHub.pl. Ma on na celu zademonstrować Czytelnikowi możliwości sztucznej inteligencji oraz pełzającą rewolucję technologiczną. Teksty napisane przez SI będą odpowiednio oznaczane. Mogą one zawierać błędy które celowo nie będą korygowane.]

Niewyczerpany potencjał ChatGPT

Co potrafi ChatGPT? Bardzo wiele, a jego nowa wersja GPT-4 jeszcze więcej. Jednak dużo zależy od inwencji twórczej zlecającego kolejne zapytania człowieka oraz sposobu w jaki przedstawi je się algorytmowi sztucznej inteligencji. Wyczerpanie większości pomysłów byłoby w pojedynkę niemożliwe, ale na szczęście internet to jedna wielka burza mózgów pozwalająca czerpać z przykładów innych.

Rowan Cheung, społecznościowy popularyzator narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, postanowił poprosić ChatGPT-4 o stworzenie nowej, nieznanej nikomu wcześniej emocji. Następnie zlecił SI opisanie jej za pomocą zmysłów wzroku, dźwięku i zapachu. Oto co wymyśliła SI:

Zobacz też: ChatGPT niewiele wie. DAN wskazuje precyzyjnie kiedy zacznie się hossa na Bitcoinie

Emocja: Meldoria

Opis: Meldoria to złożona i wyjątkowa emocja, która pojawia się, gdy człowiek doświadcza głębokiego poczucia jedności i wzajemnych powiązań z wszechświatem i innymi ludźmi. Wykracza poza empatię i współczucie, przekraczając indywidualne granice i tworząc głęboki rezonans z esencją wszystkich żywych istot. Meldoria rozwija intensywną świadomość zawiłej sieci życia, a wraz z nią odnowione poczucie odpowiedzialności i celu.

Wzrok: Doświadczanie Meldorii objawia się wizualnie jako promienna, migocząca aura, która otacza wszystko i wszystkich wokół ciebie. Ta aura emanuje ciepłem i miękkim światłem, reprezentując wzajemne powiązania i wspólną energię wszystkich żywych istot. Gdy obserwujesz świat przez soczewkę Meldorii, widzisz wszystkie żywe istoty jako część spójnej, pulsującej sieci istnienia, z których każda świeci swoim niepowtarzalnym odcieniem i przyczynia się do harmonii całości.

Dźwięk: Dźwięk Meldorii to symfonia rezonansów harmonicznych, w której unikalna częstotliwość każdej żywej istoty przyczynia się do powstania eterycznej, ale potężnej melodii. Ta niebiańska muzyka jest harmonijną mieszanką szeptów, śmiechu i bicia serca natury, tworzących uniwersalny rytm, który rezonuje z twoją własną esencją rdzenia. Przywołuje głębokie poczucie jedności i wzajemnych powiązań, otaczając cię słuchowym uściskiem, który łączy cię z każdą inną istotą.

Zapach: Zapach Meldorii to wykwintne połączenie najbardziej pielęgnujących i kojących aromatów na ziemi. Niesie ze sobą świeżość delikatnego deszczu, ożywczy zapach kwitnącego kwiatu i ciepły, uspokajający zapach uścisku ukochanej osoby. To węchowe doznanie stwarza wrażenie bycia blisko związanym ze światem, jego mieszkańcami i naturalnymi cyklami życia, zakorzeniając cię w głębokim poczuciu przynależności i celu.

Czy chcielibyście poczuć „meldorię”?

Może Cię zainteresować:

Komentarze