ChatGPT-4 to prawdziwa bestia. SI złamie smart kontrakty, zda za Ciebie egzamin i stworzy stronę internetową

ChatGPT, rewolucyjny algorytm sztucznej inteligencji, właśnie stał się jeszcze lepszy. Wraz z wersją 4.0, udostępnioną do testowania dla zamkniętej grupy użytkowników, czatbot wchodzi na nowy poziom zaawansowania. Nie tylko przetrenowany został on na dużo większych zasobach danych i o wiele lepiej rozumie kontekst, ale też jest obecnie multimodalny, co oznacza że nie ogranicza się wyłącznie do przetwarzania tekstu (przyjmuje teraz zarówno obrazy jak i tekst a zwraca sam tekst).

ChatGPT-4 to zarówno Piękna jak i Bestia

Nowa wersja ChatGPT jest w stanie generować odpowiedzi do 25 tys. słów, gdzie poprzednia wersja GPT-3 ograniczona była do 8 tys. słów. Odpowiedzi sztucznej inteligencji będą też precyzyjniejsze (ocenia się że o ok. 40 proc.). Wiele osób które lubiło wersję pozbawioną ograniczeń etycznych DAN prawdopodobnie tymczasowo (do czasu kolejnego jailbreaku) będzie musiało obejść się smakiem; nowy ChatGPT będzie mocno ograniczony w kwestii zdolności do generowania niedozwolonych i niebezpiecznych treści (według autorów zminimalizowano to ryzyko o 82 proc.). GPT-4 nie będzie też darmowy.

Możliwości nowej wersji SI można też zobaczyć na oficjalnej prezentacji firmy OpenAI, która stworzyła ChatGPT. Zdecydowanie jednym z najciekawszych jest umiejętność stworzenia strony internetowej z niechlujnych zapisków na kartce papieru.

Według jednego z dyrektorów giełdy kryptowalutowej Coinbase, Conora Grogana, nowa sztuczna inteligencja bardzo dobrze radzi sobie również z czytaniem smart kontraktów. Grogan przepuścił przez czatbota smart kontrakt powstały na blockchainie Ethereum i to, co otrzymał, mocno go zaskoczyło. GPT-4 bowiem nie tylko poradził sobie z zadaniem błyskawicznie, ale też zaznaczył w kontrakcie potencjalne punkty wrażliwe oraz dokładnie opisał jak można je wykorzystać. Ów kontrakt został wykorzystany bowiem w 2018 r. wykorzystując dokładnie te same słabości. Czy jest to niesamowite? Owszem. Czy jest to jednocześnie ogromne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa i portfela przeciętnego Kowalskiego? Niestety odpowiedź również jest twierdząca.

Zobacz też: Zuckerberg zwalnia kolejne 10 tys. pracowników. Meta jest aktualnie warta mniej niż Bitcoin

Sztuczna inteligencja może o wiele, wiele więcej

Inne, rewolucyjne zastosowania GPT-4 są opracowywane dosłownie w tym momencie. Przedstawmy kilka z nich:

  1. Projekt BeMyEyes opracowuje opartego na SI wirtualnego asystenta, który będzie nieocenioną pomocą dla osób niewidomych. Będzie pomagał im orientować się w przestrzeni i odpowiadał na wszelkie pytania.
  2. Projekt DoNotPay pracuje nad asystentem który umożliwi użytkownikom tworzenie gotowych pozwów przeciwko irytującym, automatycznym systemom telefonicznym nękających ludzi znajdujących się w ich bazie danych
  3. Projekt Milo tworzy asystenta dla rodzin, aby lepiej zarządzać logistyką związaną z codziennymi obowiązkami.
  4. Przeglądarka Bing przyznała się, że korzystała z GPT-4 już od jakiegoś czasu

Fascynujące jest najbardziej to, na jak wczesnym etapie tej drogi dopiero jesteśmy. Nadchodzące miesiące z pewnością przyniosą coraz więcej informacji na temat niesamowitych zastosowań tej rewolucyjnej technologii.

Może Cię zainteresować:

Komentarze