CEO Nvidia: Kryptowaluty nie odejdą

636

Wiele znakomitości tego świata wypowiadało się na temat kryptowalut. Jedni uznawali, że to wszystko runie a inni, że jest to przyszłość. Tym razem o kryptowalutach wypowiedział się CEO Nvidia – Jensen Huang (jednego z największych producentów kart graficznych). Jak się okazuje sukces firmy budowany jest chociażby przez górników, którzy kupują nadal karty graficzne tej marki dla swoich koparek. Szczególnie preferowane są do konfiguracji kopania takich kryptowalut jak Ethereum czy ZCash. Z czasem jednak przedstawiciele firmy zaczęli namawiać sprzedawców aby preferowali graczy, gdyż to oni są dla nich priorytetową grupą klientów. Dodatkowo, Nvidia prosiła o obniżenie cen przez detalistów co dało marny skutek. Jensen Huang zapytany o kryptowaluty powiedział, że stanowiło to ważny element ich działalności w ostatnim kwartale ale w bardzo małej części. Firma chce się rozwijać w segmentach takich jak sztuczna inteligencja, samochodach autonomicznych. Zapytany o popyt na karty ze strony górników odpowiedział:

Kryptowaluta to prawdziwa rzecz – nie odejdzie”

Zapytany dalej rozszerzył swoją wypowiedź:

„W tym roku świat zaczyna się godzić z istnieniem krypto. Jest oparty na blockchain i jest bardzo bezpieczny. Myślę, że jest realnie użyteczny. To prawdziwy fenomen, więc wszyscy się z tym pogodzili. Nie jestem przeciwny koncepcji wirtualnej waluty – jest tak realna, jak wirtualne towary i gry wideo. Jak wiesz, dziesiątki milionów wirtualnych dóbr są tworzone i sprzedawane w wirtualnej rzeczywistości, a ludzie inwestują tysiące godzin, aby stworzyć kosmiczne statki, z którymi walczą przeciwko sobie. Tak więc koncepcja wirtualnych dóbr i wirtualnych światów oraz wirtualnej waluty łączą się ze sobą. „

Braki na stanie

Problem z dostępnością kart graficznych nie został poruszony a nadal gracze mają problem z ich zdobyciem lub zbyt wysoką ceną. Przypomnijmy o przypadku gdzie Ethereum Miners wydzierżawiło Boeing 747, by wysłać karty Nvidia i AMD, aby mogły zostać podłączone do ich kopalni tak szybko, jak to możliwe. O kolejnych ciekawych wypowiedziach na temat kryptowalut będziemy informować na bieżąco.

Komentarze