Cena Bitcoina utrzymuje się na poziomie 20 000 USD – rynek kryptograficzny stara się nabrać rozpędu

Cena Bitcoina utrzymuje się na poziomie 20 000 USD – rynek kryptograficzny stara się nabrać rozpędu

Walka o wygenerowanie rozpędu była kontynuowana na rynku Bitcoina (BTC) i szerszego rynku kryptowalut w poniedziałek, ponieważ ceny pozostawały płaskie w ciągu dnia, bez większych zmian, które dałyby handlowcom kryptowalut coś, czym mogliby się ekscytować.

Dane z TradingView pokazują, że bykom udało się wyrwać z powrotem ponad wsparcie na poziomie 20 000 USD podczas popołudniowej sesji handlowej po tym, jak Bitcoin spadł do dziennego minimum wynoszącego 19 585 USD w godzinach zamknięcia w niedzielę.

Podczas gdy poniedziałkowe ożywienie powyżej 20 000 USD było dla wielu pożądanym widokiem, starszy analityk rynku Kitco, Jim Wyckoff, ostrzegł byki przed nadmiernym optymizmem, ponieważ niedźwiedzie nadal kontrolują rynek.

„Ceny w ciągu weekendu osiągnęły najniższy poziom od sześciu tygodni i ponownie wykazują tendencję spadkową. Niedźwiedzie mają ogólną przewagę techniczną w bliskiej perspektywie, co sugeruje więcej bocznie-niższych akcji cenowych w najbliższym czasie” – ostrzegł Wyckoff w swoim porannym podsumowaniu Bitcoin.

Słabość w najbliższym czasie, ale Bitcoin przetrwa

Potencjał osłabienia w najbliższym czasie zauważył również niezależny analityk rynku Michaël van de Poppe, który opublikował poniższy tweet, nakreślając jedną potencjalną ścieżkę cenową, którą Bitcoin może podążać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jak zauważył Poppe na końcu swojego tweeta, na zachowanie Bitcoina w nadchodzących dniach i tygodniach prawdopodobnie w dużej mierze wpłynie zachowanie dolara amerykańskiego, który od początku sierpnia notuje wzrost.

Biorąc to pod uwagę, wydaje się, że Bitcoin rzeczywiście przetrwa, aby walczyć następnego dnia, co skłoniło niektórych poprzednich naiwników do wydania autokorekty w sprawie Bitcoina.

Obejmuje to autora i byłego maklera giełdowego Jordana Belforta, znanego również jako „Wilk z Wall Street”, który niedawno przyznał, że jego początkowe prognozy z 2017 roku, że BTC spadnie do zera, były błędne.

„W czasie, gdy naprawdę nienawidziłem kryptowalut, trzymam się wszystkiego, co powiedziałem o kryptowalutach w 2017 roku, z wyjątkiem jednej rzeczy, myliłem się co do zerowej ceny Bitcoina, ale nie przyjrzałem się wystarczająco dokładnie, ponieważ powiedziałem, że to oszustwo, bo tak po prostu mi się wydawało” – powiedział Belfort.

Mieszany dzień na rynku altcoinów

Był to w dużej mierze mieszany dzień handlu na rynku altcoinów, z większością płaskich cen na większości walorów w ciągu dnia, ponieważ kursy podążały za przykładem Bitcoina.

Najlepsze wyniki wczoraj osiągnęły XYO (XYO), które zyskały 14,87%, wraz ze wzrostem ceny Synthetix (SNX) o 13,5% oraz 10,54% wzrostem Ethereum Lido DAO (LDO) ).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 980 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,4%.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-29/Bitcoin-price-holds-support-at-20K-as-the-crypto-market-struggles-to-gain-momentum.html

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x