Cena bitcoina spadła o 18%! Traderzy oczekują spadku do $6400

2 744

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina spadła o 18% do poziomu $7432, aby równie gwałtownie powrócić do około $7800.

Spojrzenie w przeszłość

W ciągu tylko ostatnich 9 dni, cena bitcoina spadła o ponad 1000$ w najniższym punkcie. Wykresy skutecznie chłodzą zapały inwestorów, którzy w ostatnim czasie niezwykle entuzjastycznie ogłosili koniec bitcoinowej zimy.

29 maja zanotowaliśmy rekordową w tym roku wartość BTC, na poziomie $9096, która stanowiła 104% ubiegłorocznej wartości. Po spadku, niektórzy traderzy zaczęli przewidywać krótkotrwałą korektę wartości najpopularniejszej kryptowaluty. W tym samym czasie nie stracili jednak entuzjastycznego podejścia do bardziej długofalowej przyszłości bitcoina.

Czy większe spadki są możliwe?

Jak pokazała nam historia – tak. DonAlt, techniczny analityk, który w ostatnim czasie wyraził swoje ostrożne podejście do kwestii trendu wzrostowego bitcoina, powiedział, że po raz pierwszy utrzymuje więcej krótkich niż długich pozycji na BTC. Wtedy też bitcoin przez niemal dwa miesiące stale nabierał rozpędu bez jakichkolwiek większych korekt wartości.

Od tamtego czasu, cena BTC zdecydowanie się zmniejszyła i dalej wskazuje na tendencje spadkowe, o czym informowali już wcześniej analitycy. Swoje zdanie bazowali na historycznych aspektach funkcjonowania bitcoina. W ubiegłym miesiącu, trader Josh Rager zanotował, że w przeciągu ostatnich 4 lat, bitcoin regularnie zaliczał 30-procentowe spadki po wydłużonych okresach wzrostów – podobny scenariusz będzie można najprawdopodobniej zobaczyć i teraz.

Jeśli bitcoin wpisałby się w dotychczasowe historyczne trendy, wtedy uzyskalibyśmy kolejny spadek ceny na poziomie 30%. Oznacza to, że najpopularniejsza kryptowaluta z poziomu $9096 musiałaby zejść do około $6400 – poziomu, który wskazuje między innymi trader Bob Loukas.

Bitcoin nadal w byczym nastroju

Nawet jeśli cena bitcoina spadła w krótkim okresie, większość traderów zachowuje pozytywne nastawienie do długofalowych scenariuszy wzrostu. Jak wcześniej zauważył DonAlt, jeśli inwestor kupowałby bitcoina codziennie przez ostatni rok, średnia cena wszystkich BTC wyniosłaby około $5500, co przy szczycie z końca maja ($9000) zapewniłoby mu wysoką stopę zwrotu.

Jak słusznie zauważył Richard Heart, porównując ceny BTC sprzed kilku miesięcy i teraz, nie jesteśmy w aż tak złej sytuacji.

Niezależnie od teorii, pozostaje nam jednak czekać na rozstrzygnięcie w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Komentarze