Celsius zmienia prawników i spłaca 20 mln USD długów Aave

5 793

Celsius zmienia zespół prawników, spłaca 20 mln USD długów Aave

Ogarnięta walką platforma kontynuuje likwidację swoich długów wobec protokołów pożyczkowych DeFi. Właśnie spłaciła 20 milionów USDC na rzecz Aave.

Platforma pożyczek kryptograficznych Celsius zatrudniła prawników z Kirkland & Ellis LLP, aby doradzali w zakresie opcji restrukturyzacyjnych – tej samej firmy, która pomagała Voyager Digital w złożeniu wniosku o upadłość w zeszłym tygodniu.

Według niedzielnego raportu Wall Street Journal, firma zatrudniła prawników, którzy doradzali w kwestiach, w tym w ogłoszeniu upadłości w miejsce wcześniej wynajętej kancelarii prawnej Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP.

Kirkland & Ellis LLP reklamuje się jako międzynarodowa firma prawnicza, która obsługuje klientów w zakresie private equity, fuzji i przejęć oraz innych transakcji korporacyjnych.

Została założona w 1909 roku.

Kancelaria została również wskazana jako generalny doradca upadłościowy Voyager Digital w postępowaniu upadłościowym, które złożyła w południowym sądzie okręgowym w Nowym Jorku 5 lipca, kilka dni po wstrzymaniu obrotu, wypłat i depozytów w związku z problemami z płynnością.

Pomimo utrzymujących się obaw, że pożyczkodawca kryptowalut może podążać podobną ścieżką, Celsius nadal zmniejsza swoje zadłużenie w ramach protokołów pożyczek zdecentralizowanych (DeFi), właśnie spłacając 20 milionów USD Coin (USDC) Aave.

Ostatnia spłata pożyczki została podjęta przez firmę Peckshield zajmującą się analizą blockchain w niedzielę, udostępniając zrzut ekranu transferu 20 milionów USDC z portfela Celsjusza do Aave Protocol v2.

— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) 11 lipca 2022 r
Platforma śledząca DeFi Zapper pokazuje, że Celsius nadal jest winien około 130 milionów USD w USDC i 82 500 USD w Ren (REN) firmie Aave, wraz z 85,2 miliona USD w Dai (DAI) protokołowi Compound, z całkowitym zadłużeniem w wysokości 215 milionów USD.

W zeszłym tygodniu platforma pożyczkowa spłaciła pozostałe 41,2 miliona dolarów długu wobec protokołu Maker w czwartek, uwalniając ponad 500 milionów dolarów w postaci zabezpieczenia w Bitcoinach (wBTC).

Spłata zadłużenia była postrzegana jako pozytywna dla deponentów Celsiusa, którzy nie mogli uzyskać dostępu do swoich funduszy kryptograficznych od czasu wstrzymania wypłat 13 czerwca i obawiają się utraty środków, w przypadku bankructwa firmy.

W zeszłym tygodniu, prawnik ds. kryptowalut Joni Pirovich powiedział Cointelegraph, że spłata przez Celsius jego pozycji pożyczkowej ostatecznie pomoże jego klientom, ponieważ uwolni kapitał, który mógłby zostać wykorzystany do spełnienia żądań wypłaty przez klientów.

Pirovich dodał, że nawet jeśli Celsius złoży wniosek o upadłość, spłata kredytu i wycofanie zabezpieczenia może poprawić sytuację jego klientów.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze