Projekty z Terry migrują do ekosystemu Polygon

4 882

Projekty oparte na blockchainie Terra łączą się migrując do ekosystemu Polygon

Projekty, które wcześniej działały na upadłym blockchainie Terra, współpracowały ze sobą, aby pomóc sobie nawzajem w migracji do sieci Polygon Layer-2.

Ponad 48 różnych projektów kryptograficznych, wcześniej opartych na nieudanym ekosystemie Terra, odrodziło się, migrując do Polygon.

Dyrektor generalny Polygon Studios, Ryan Wyatt, w sobotnim tweecie wyraził zadowolenie z możliwości włączenia przez jego sieć wielu projektów do ekosystemu. Zasugerował, że wielomilionowy fundusz Terra Developer Fund firmy Polygon był skuteczny w przyciąganiu specjalistów, którzy odeszli, gdy Terra upadła w maju.

https://twitter.com/Fwiz/status/1545555539299487745?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1545555539299487745%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fterra-projects-band-together-in-migration-to-polygon-ecosystem

Polygon to sieć, która służy jako rozwiązanie skalowania warstwy 2 dla sieci Ethereum.

Wśród ważniejszych projektów, które mają zostać przeniesione do Polygon, znajdują się platforma metaverse Lunaverse (LUV), rynek tokenów niezmiennych (NFT) OnePlanet oraz gra Derby Stars play-to-earn (P2E).

OnePlanet odegrał kluczową rolę w pomaganiu innym projektom NFT w migracji do Polygon. Stał się platformą dedykowaną do wspierania projektów NFT firmy Terra z jej inicjatywą Ark*One.

Sobotni wpis na blogu OnePlanet przedstawia, w jaki sposób Ark*One pomogła „w sumie 48 projektom NFT, obejmujących 90 kolekcji NFT” przenieść się do Polygon:

„Odpowiada to dużej części projektów Terra, w tym tych, które nie zostały uruchomione przed katastrofalnym wydarzeniem de-peg”.

Od 15 czerwca Ark * One zmniejszył wsparcie, które zapewnia ambitnym projektom, ale zespół twierdzi, że „nadal zapewni wsparcie techniczne dla projektów, które chcą migrować z Terra” i umożliwi uruchamianie projektów na Polygonie za pomocą jego startera.

Wydaje się, że Polygon odniósł większy sukces w przyciąganiu projektów Terra niż ekosystem VeChain. Jak dotąd nie wydaje się, aby wiele projektów Terra przeszło do ekosystemu warstwy 1, mimo że VeChain otwarcie zachęca deweloperów Terra, aby ubiegali się o dotację.

Kurs Polygon zyskał ponad 100 % w tydzień od swojego dołka w dniu 18.06.2022.

Ekosystem Terra doznał monumentalnego załamania w maju, kiedy jego stablecoin TerraUSD Classic (USTC) stracił swój peg, zmuszając natywny token Luna Classic (LUNC) do upadku prawie 100% wartości z ponad 60 USD do ułamków centa. Sieć została przemianowana na Terra Classic, a jej natywny token ma teraz symbol LUNC, podczas gdy nowa iteracja przyjęła nazwę Terra i symbol LUNA.

W miarę pogłębiania się bessy na rynku kryptowalut musi bardzo mocno się starać aby odzyskać zaufanie o ile to jest jeszcze możliwe.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze