Cardano z własnym stablecoinem USDA już na początku 2023 roku

Cardano wprowadzi na rynek własny stablecoin na początku 2023 roku. Ekosystem Cardano ma wprowadzić swój pierwszy w pełni wspierany fiducjarnie, zgodny z przepisami stablecoin do końca pierwszego kwartału 2023 roku. Stablecoin będzie nosił nazwę USDA.

USDA: Cardano

Według Emurgo, oficjalnego ramienia handlowego i jednego z podmiotów założycielskich bloków Cardano, uruchomienie stablecoina USDA planowane jest na 2023 rok. Pierwszy produkt firmy z pakietu produktów „Anzens” ma na celu wypełnienie luki między tradycyjnymi finansami i DeFi. USDA ma w przyszłym roku wejść wyłącznie na platformę Anzens, gdzie użytkownicy mogą tokenizować swoje USD na USDA za pomocą przelewów, kart kredytowych lub debetowych oraz konwersji natywnego tokena ADA Cardano. Szerszy plan obejmuje również usługi pożyczania i płatności kartami opartymi na kryptowalutach.

Emurgo niedawno ogłosiło partnerstwo z nieujawnioną amerykańską firmą świadczącą usługi finansowe, która będzie służyć jako partner bankowy stablecoina i ma zapewnić zgodność USDA z przepisami. Wsparcie USDA dla aktywów pomoże stworzyć silną i długoterminową stabilność cen, co może ostatecznie doprowadzić do bardziej niezawodnych usług finansowych dla ekosystemu Cardano.

Dyrektor zarządzający Fintech firmy Emurgo, Vineeth Bhuvanagiri, powiedział, że wprowadzenie w pełni zabezpieczonego, zgodnego z przepisami stablecoina jest kolejnym krokiem w realizacji przyszłych celów.

USDA a stabilność dolara amerykańskiego

Nowy stablecoin, który oczywiście ma być powiązany 1:1 z dolarem amerykańskim, światową walutą rezerwową, jest zasilany przez łańcuch bloków Cardano, zaprojektowany w celu ochrony firm Web3, ochrony konsumentów przed zmiennością rynku kryptograficznego i odblokowania szybkich transakcji globalnych.

Oprócz USD, Emurgo ma w planach umożliwić konwersję innych stablecoinów, takich jak USD Coin (USDC) i Tether (USDT). W dalszej perspektywie firma planuje wymienić kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i inne.

Upadek algorytmicznego stablecoina TerraUSD w maju pokazał, że stablecoin wspierany przez dolara pomoże zmniejszyć niepewność wokół algorytmicznych stablecoinów. Dzięki niedawnemu optymistycznemu rozwojowi Cardano i wprowadzeniu własnego stablecoina – może to również pomóc podnieść cenę ADA do bardzo pożądanej ceny 1$, gdy już bessa na rynku krypto się zakończy.

Tekst powstał na podstawie publikacji: usethebitcoin

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: TOP 3 Altcoiny z ceną poniżej 1$ z ogromnym potencjałem

Komentarze