TOP 3 Altcoiny z ceną poniżej 1$ z ogromnym potencjałem

43 960

Trzy kryptowaluty, które są mniej oczywiste, lecz wyróżniają się na tle reszty tokenów z ceną poniżej 1$.

Podczas gdy najlepsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, mogą pochwalić się cenami odpowiednio 20 000$ i 1 500$, nie trzeba angażować tysięcy dolarów, aby rozpocząć inwestowanie w krypto. Owszem, można kupić jedynie cząstkę BTC lub ETH, lecz warto również przyjrzeć się mniejszym projektom z niższą ceną. Istnieje wiele krypto z cenami poniżej 1$, które oferują duży potencjał.

Bitcoin oraz Ethereum również kosztowały kiedyś niewiele, ale oczywiście jest mało prawdopodobne, że ich spektakularne wyniki zostaną powtórzone w najbliższym czasie przez inne projekty. Należy zauważyć, że kryptowaluty w tym niskim przedziale cenowym najlepiej nadają się dla inwestorów odpornych na ryzyko i stanowią część rynku o wysokim ryzyku i wysokich zyskach.

1. Polygon (MATIC)

Polygon to pierwsza, łatwa w użyciu platforma, służąca do skalowania Ethereum i rozwoju infrastruktury. Jego podstawowym składnikiem jest Polygon SDK, modułowa i elastyczna platforma wspierająca tworzenie wielu typów aplikacji. MATIC praktycznie przekształca Ethereum w pełnoprawny system wielołańcuchowy. Ten wielołańcuchowy system jest podobny do innych, takich jak Polkadot, Cosmos, Avalanche itp. z zaletami Ethereum: bezpieczeństwem, tętniącym życiem ekosystemem i otwartością.

Być może żadna kryptowaluta nie zdobyła w tym roku większego wpływu na główne firmy i instytucje niż Polygon (MATIC) a mimo to rozwiązanie skalujące Ethereum nadal ma cenę obecnie poniżej 1$. Niezależnie od tego, czy współpracuje z Waltem Disneyem w programie Disney Accelerator, czy współpracuje ze Starbucks, aby zbudować blockchain dla swojego programu Starbucks Odyssey, Polygon wygląda na to, że stał się blockchainem z wyboru dla korporacji, które chcą wygodnie wejść w świat kryptowalut, NFT i Web3. Polygon może się również pochwalić integracją z platformami Meta Platforms Instagram i Facebook, podczas gdy Robinhood Markets wybrał Polygon jako swojego partnera dla swojego nowego portfela kryptograficznego. Korporacje wybierają Polygon ze względu na dobrą reputację, niskie opłaty transakcyjne, błyskawiczne czasy transakcji i minimalny ślad węglowy.

Dzięki rosnącej bazie użytkowników, wysokiej wydajności i rosnącej roli jako krypto dla korporacji, które chcą zaistnieć w kryptowalutach, NFT i Web3, Polygon wygląda jak zasób cyfrowy o dużym potencjale w dłuższej perspektywie.

2. Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ) to wiodąca cyfrowa waluta przeznaczona dla sportu i rozrywki, napędzająca pierwszą na świecie platformę opartą na blockchain Socios.com. Wiodącą wizją firmy jest wypełnienie luki między aktywnymi i pasywnymi fanami, zapewniając milionom fanatyków sportu Token Fana, który działa jako tokenizowany udział w wpływach.

CHZ ma niewątpliwie jedną z najbardziej unikalnych zastosowań technologii blockchain. Choć potencjał technologii wciąż nie został w pełni wykorzystany, Chiliz powoli staje się liderem w branży sportowej blockchain. Fani mogą kupować i sprzedawać markowe tokeny kibica, a także mieć możliwość wpływania i głosowania w ankietach i sondażach skoncentrowanych na klubach. Jego model działa w następujący sposób: profesjonalne drużyny sportowe mogą tworzyć własne tokeny, które fani mogą kupić na blockchainie Chiliz.

Chiliz nawiązał już współpracę z niektórymi z najbardziej znanych profesjonalnych drużyn i lig na całym świecie. Wydaje się, że europejskie drużyny piłkarskie najbardziej przyjęły tę technologię. Zespoły takie jak FC Barcelona, ​​Paris-St. Germain i Juventus mają swoje własne tokeny fanów działające na blockchainie Chiliz.

3. Algorand (ALGO)

Algorand to samowystarczalna, zdecentralizowana sieć oparta na blockchainie, która obsługuje szeroki zakres aplikacji. Systemy te są dobrze zabezpieczone, skalowalne i wydajne, spełniają wszystkie najważniejsze wymagania dla aplikacji efektywnych w rzeczywistym użyciu. Algorand będzie obsługiwać obliczenia, które wymagają niezawodnych gwarancji wydajności, aby tworzyć nowe formy potwierdzeń i zabezpieczeń.

Algorand został stworzony, aby przyspieszyć transakcje i poprawić wydajność. Jest odpowiedzią na długi czas transakcji Bitcoina i innych blockchainów. Algorand jest zaprojektowany w ten sposób, by miał bardzo niskie opłaty transakcyjne.

W ostatnich miesiącach bardzo głośno było o ALGO na temat współpracy z FIFA. Algorand nawiązał współpracę z FIFA, podpisując umowę o sponsorowaniu i partnerstwie. Porozumienie zostało ogłoszone w poniedziałek 2 maja. FIFA również uruchomiła platformę tokenów NFT na ALGO.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Ile faktycznie można było zarobić na Dogecoin przez tweety Elona Musk’a?

Komentarze