Ile faktycznie można było zarobić na Dogecoin przez tweety Elona Musk’a?

Pod koniec 2021 roku najbogatszy człowiek świata Elon Musk wielokrotnie pompował swoje trzy ulubione monety na Twitterze: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE).

W tym artykule przyjrzymy się, ile można było zarobić przez tweety Elona Musk’a na popularnym meme coinie – Dogecoin.

Jak powszechnie wiadomo, rynek kryptowalut znajduje się w trendzie spadkowym od roku. Bitcoin spadł o prawie 70% od początku roku, Ether o 65%, a Doge o 60% w ciągu roku. Do tej pory Musk tweetował o Bitcoinie tylko dwa razy w 2022 roku, a Ethereum tylko raz. Dogecoin z kolei, był tweetowany przez najbogatszego człowieka świata aż 16 razy.

Wiadomość o przejęciu Twittera przez Muska niedawno zalała platformę, co doprowadziło do powstania olbrzymiej pompy dla DOGE. W samym październiku 2022 roku cena wzrosła ponad 150%, co pokazuje ogromną korelację pomiędzy Dogecoinem a Elonem Muskiem.

Tweety Musk’a podniosły cenę DOGE średnio o 4,5%

W zeszłym roku platforma Protos śledziła wpływ Muska na cenę DOGE od maja do listopada. Wszystkie z jego 30 tweetów (przez 22 dni) zbiegły się w czasie ze wzrostem ceny. W ciągu pięciu dni, w których Musk publikował tweety z Dogecoinem, DOGE pompował ponad 20%. W tydzień po tym, jak Musk ogłosił, że nigdy nie sprzedał i nigdy nie będzie sprzedawał DOGE, cena podniosła się o 32%.

Jak wynika z wyliczeń, w sześciu różnych okazjach od maja do listopada zeszłego roku, DOGE odnotował ponad 5% wzrost w tygodniu następnym po tweecie Muska.

Średnio 16 tweetów Muska zbiegło się ze wzrostem ceny meme coina o 4,5% do końca dnia. Tylko 3 tweety doprowadziły do ​​spadku ceny w tym okresie, lecz były to tweety mniej znaczące – jako odpowiedź w wątkach. Jednak za każdym razem, gdy Musk wyraźnie okazywał zaangażowanie i wsparcie dla DOGE, ceny rosły. Kiedy Musk pisał, że Tesla wkrótce zaakceptuje memową walutę jako środek płatności, zdobył ponad 350 tyś. polubieni, a Doge w tym czasie odnotował wzrost odpowiednio o 21% w ciągu jednego dnia i 9% w ciągu tygodnia. Podobnie wysokie poruszenie wykazał tweet, kiedy Musk zadeklarował, że będzie „wspierać Dogecoin”.

Źródło: CoinGecko.com / Protos.com

Podsumowując, tweety Musk miały powiązanie z przyzwoitym wzrostem ceny DOGE w ciągu dnia. Oczywiście bessa była zbyt silna, aby jego tweety miały wpływ na odwrócenie trendu, gdyż należy pamiętać, że altcoiny zazwyczaj podążają za Bitcoinem. Jednak niewątpliwie korelacja między Muskiem a DOGE jest warta obserwacji.

Tekst powstał na podstawie publikacji: Protos

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną.

Może Cię zainteresuje: Wzrosty na krypto to pułapka?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx