Cardano jest cały czas bardzo niedowartościowane

7 877

Cardano (ADA) jest to kryptowaluta na 8 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej. Jednak pomimo tego, wydaje się być w dużej mierze niedowartościowana.

Według wyniku MVRV-Z Cardano znajduje się na najniższej pozycji od 2019 r., co czyni ten projekt najbardziej niedowartościowanym w ciągu ostatnich 45 miesięcy. Wskaźnik MVRV-Z-Score mierzy wycenę aktywów na podstawie średnich strat tradera.

Ostatnio, gdy wskaźnik MVRV-Z wskazywał na podobne cechy, cena Cardano (ADA) podwoiła się w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Biorąc pod uwagę wszystkie podstawowe czynniki dzisiaj, Cardano może powtórzyć sukces, który widzieliśmy kilka lat temu – uważa Santiment, który udostępnił te dane.

Jednym z optymistów Cardano jest Ben Armstrong, założyciel Bitboy Crypto, który powiedział:

„Oficjalnie wierzę, że Cardano w końcu przekroczy Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej i użytkowników. Nie nastąpi to szybko, ale około 6-10 lat.” – zapewnił.

Tekst powstał na podstawie publikacji: Zycrypto

Ogromne spadki na ADA

Patrząc na wykres Cardano, ciężko być blisko powyższego optymizmu. Obecnie broniona jest tygodniowa strefa popytowa, która została utworzona na początku 2021 roku i możliwe, że w najbliższej przyszłości cena będzie się utrzymywać na tym pułapie cenowym.

W dalszej perspektywie i ewentualnego nieutrzymania obecnego poziomu, kolejnym przystankiem jest dopiero okolica 0,1600$. Poziom ten wyznacza poziom wsparcia oraz następna strefa tygodniowa.

Być może teraz jest dobry czas, aby przypomnieć sobie o popularnym stwierdzeniu „Buy the fear, sell the greed”, które mówi o tym aby kupować kiedy inni się boją a sprzedawać kiedy inni są chciwi.

Cardano pozostaje jedną z najaktywniej rozwijających się kryptowalut na rynku, co potwierdza różnorodność nowych rozwiązań, takich jak DeFi i NFT. Wydaje się jednak, że klasyczny wzrost na rynku ceny tej kryptowaluty nie jest aż tak bardzo wyczekiwany i ceniony przez inwestorów, gdyż krótkoterminowo ADA notuje słabe wyniki. W chwili pisania artykułu Cardano (ADA) kosztuje 0,34$, co oznacza blisko 90% spadek od ATH.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Staking – dobry sposób na zarobek?

Komentarze