Cardano (ADA) zaoferuje użytkownikom nowy rodzaj pożyczek

Cardano (ADA) zaoferuje swoim użytkownikom nowe możliwości w zakresie udzielania oraz pobierania pożyczek. Firma Liqwid Labs odpowiedzialna za „niepowierniczy protokół płynności dla udzielania i zaciągania pożyczek” na Cardano (ADA) zakomunikowała dziś, że nowa funkcja jest już dostępna w testowej sieci ekosystemu Cardano.

Innowacyjność testowanej funkcji ma polegać na wykorzystaniu niestandardowych smart kontraktów autorstwa Liqwid Labs, zapewniających opiekę i nadzór nad depozytem oraz rozliczeniami pomiędzy pożyczającymi i pożyczkodawcami. Aktywa zabezpieczające pożyczone środki będą zdeponowane w smart kontrakcie i przechowywane tak, by zapewnić pełną ochronę dostawcy aktywów.

https://twitter.com/cardano_daily/status/1577954486294822914

Wspomniane smart kontrakty Liqwid Labs będą wykorzystywać algorytmiczne stopy procentowe do określania poziomów likwidacji. Deweloperzy Cardano (ADA) oraz ludzie z Liqwid Labs odpowiedzialni za projekt przyznają, że dotychczasowe, trzytygodniowe testy w testnecie ekosystemu przechodzą bezproblemowo..

Główną różnicą pomiędzy klasycznymi, dostępnymi obecnie pożyczkami typu peer-2-peer a innowacyjną metodą typu peer-2-pool ma polegać na eliminowaniu czynnika ludzkiego jako najbardziej zawodnego. Rozwiązanie autorstwa Liqwid Labs czerpie przede wszystkim z pożyczek typu peer-2-pool firmy Aave, czyli pożyczek, w których to algorytm mierzy przepływ podaży i popytu, i na ich podstawie oblicza stopę procentową.

https://twitter.com/liqwidfinance/status/1577725510343626753

Przedstawiciele Liqwid Labs zapewniają, że jeśli trwające testy nie napotkają większych problemów, to ekosystem Cardano (ADA) zaoferuje użytkownikom nowy rodzaj pożyczek jeszcze w roku 2022.

Zobacz też: Voyager Digital w rękach FTX

Charles Hoskinson chwali się największym transferem tokenów ADA w historii

Zgodnie z informacjami zawartymi w poście wrzuconym przez twórcę Cardano (ADA), Charlesa Hoskinsona, 16 164 tokenów ADA zostało rozdystrybuowanych do 217 użytkowników w ramach jednej transakcji, która odbyła się za pośrednictwem rozszerzonego modelu Cardano – EUTXO.

Sam model EUTXO jest rozszerzonym modelem UTXO, używanym także przez sieci Bitcoina i Ethereum. Wpis Hoskinsona był rzekomo odpowiedzią na wiele zarzutów, jakoby model EUTXO był jedynie nieskalowalną wydmuszką. Co ciekawe, transakcja takiej ilości tokenów została obarczoną symboliczną prowizją o wartości 0,78173.

Zobacz też: Czy metaverse uratuje świat przed masowym bezrobociem?

Komentarze