FTX przejmuje Voyager Digital – bankruta, którego cyfrowe zasoby warte są 1,4 mld dolarów

2 174

Dwutygodniowy, „wysoce konkurencyjny” proces aukcyjny wreszcie dobiegł końca – FTX przejmuje Voyager Digital – upadłego pożyczkodawcę kryptowalutowego i wszystkie należące do firmy cyfrowe aktywa, wyceniane obecnie na kwotę 1,4 mld dolarów.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem pełnomocników Voyager Digital, oferta FTX odpowiadała „szacowanej wartości zasobów kryptograficznych firmy w określonym terminie w przyszłości” – cokolwiek to znaczy. Obecna cena wszystkich aktywów należących do Voyager Digital ma stanowić równowartość 1,31 mld dolarów, plus 111 mln tego, co w oficjalnych komunikatach nazywa się „wartością przyrostową”.

Wiadomość o zwycięskiej ofercie FTX, a dokładniej firmy-matki znanej giełdy, czyli West Realm Shires, pojawił się dzisiaj na oficjalnym profilu Voyager Digital.

Jak na razie obie firmy wstrzymują się z podaniem do wiadomości publicznej kwoty, za jaką FTX przejmie krypto aktywa upadłego pożyczkodawcy. Wciąż nie jest także znany szczegółowy skład portfela Voyager’a. Ma on zostać upubliczniony zaraz po zakończeniu postępowania upadłościowego. Była dziennikarka Wall Street Journal, Liz Hoffman, pisała na swoim Twitterze o kwocie zbliżonej do 50 mln dolarów, która może się ostatecznie podwoić w przypadku, gdy nie zostaną osiągnięte określone „kamienie milowe”.

FTX przejmuje Voyager Digital: co to oznacza dla pokrzywdzonych inwestorów?

Choć jest to potencjalnie dobra wiadomość dla wszystkich pokrzywdzonych, którzy inwestowali za pośrednictwem Voyager Digital, tak wciąż bardzo niewiele wiadomo na temat tego, co stanie się z klientami czekającymi na dostęp do swoich kryptowalut.

Pomimo przyjęcia oferty FTX przez Voyager Digital, sam harmonogram procesów przejmowania kryptowalut wciąż pozostaje niejasny, o spłatach wierzycieli nie wspominając. Zgodnie z prawem, kwestia pogodzenia dłużników i byłych klientów firmy oraz znalezienia rozwiązania wciąż leży po stronie Voyager’a.

Decyzja o wstrzymaniu wypłat i zamrożeniu wszystkich środków została podjęta w lipcu tego roku i była następstwem majowego krachu, wywołanego przede wszystkim upadkiem ekosystemu Terra (LUNA) i stablecoina UST, czyli niesławnych dzieci ściganego listem gończym Do Kwona.

Może Cię zainteresować: Czy Elon Musk przejmie wreszcie Twittera?

Komentarze