Były członek zarządu Microsoftu nowym dyrektorem ds. technologii Binance

878

Co łączy największą giełdę kryptowalut i giganta z Redmond? Rohit Wad, który po przepracowaniu z przerwami prawie dwudziestu sześciu lat w Microsofcie objął posadę dyrektora ds. technologii w Binance.

Wad pracował również dla takich gigantów jak Google i Facebook.

Nowy dyrektor ds. technologii

Zgodnie z informacją przekazaną przez Binance, Rohit Wad zajmie się rozwiązaniami związanymi z Web3 oraz monitorowaniem bezpieczeństwa i płynności giełdy. Jednym z jego zadań będzie wsparcie działań prowadzących do tego, aby giełda spełniała wszystkie wymogi regulatorów.

Rohit Wad zaktualizował już swój profil w serwisie Linkedin. Tym samym giełda Binance zastąpiła jego wcześniejszego pracodawcę, czyli firmę Microsoft. Przez ostatnie 5 lat i 7 miesięcy Wad pracował tam jako wiceprezes korporacyjny ds. produktów i inżynierii. Informacja o jego wcześniejszych pracach na stanowisku dyrektora technicznego widnieje również przy Facebooku i Google.

Dlaczego Wad dołączył do Binance?

Web3 może całkowicie odmienić nie tylko internet, ale również wpłynąć na życie codzienne wielu osób. Potwierdza to 5 niezwykłych prognoz Web 3 na 2022 r. opracowanych przez Tima Lane’a z VC Follow The Seed. Wśród nich znalazły się przewidywania związane z tym, że NFT zostanie wykorzystane jako zabezpieczenie pod zakup prawdziwej nieruchomości, a trenowanie Pokemonów… stanie się prawdziwą pracą (zobacz również: Nintendo interesuje się NFT i metaverse).

Nic więc dziwnego, że to właśnie Web3 wpłynęło na decyzję Wada o dołączeniu do Binance. Oficjalnie potwierdził, że chociaż wciąż jesteśmy na wczesnym etapie, to istniejące technologię mogą radykalnie uprościć nieefektywności. Web3 to ekscytujące przedsięwzięcie i jestem ogromnie podekscytowany, że dołączam do Binance, aby kierować globalnym zespołem technicznym. Web3 rozwija się bardzo szybko, podobnie jak nasz zespół.

While we are still in the early days, there are already technologies that could dramatically simplify these inefficiencies. Web3 is exciting and I am super excited to join Binance to lead the global tech team. Web3 is growing rapidly and so is our team (…)”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze