Były członek Citigroup nowym prezesem CoinFund

CoinFund (firma inwestycyjna założona w 2015 roku, która specjalizuje się w inwestycjach związanych z blockchain) zatrudniła jednego z byłych pracowników Citigroup.

Christopher Perkins zostanie nowym prezesem i partnerem zarządzającym CoinFund.

Historyczne przejście z Citigroup do CoinFund

Informacja jest o tyle istotna, że pokazuje, jak mocno rozwinęła się branża blockchain oraz rynek kryptowalut. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić sytuację, w której wysoko postawiony pracownik firmy z sektora finansowego (Perkins był jednym z dyrektorów generalnych Citigroup) rzuciłby wszystko po to, aby pracować w branży kryptowalut.

Do informacji o zatrudnieniu Christophera Perkinsa przez CoinFund jako pierwsi dotarli dziennikarze Bloomberga. Zatrudnienie nowego prezesa CoinFund ma korzystnie wpłynąć na reputację firmy.

CEO CoinFund na temat zatrudnienia Christophera Perkinsa

Według założyciela i CEO CoinFund Jake’a Brukhmana jest to nie tylko kamień milowy dla firmy, ale zapowiedź trendu, w którym Wall Street zacznie zwracać uwagę na możliwości technologii blockchain:

„Chris joining CoinFund is not only a major milestone for our firm, but is also indicative of a broader trend as Wall Street turns its attention to the opportunities within the blockchain-technology space”.

Banki interesują się kryptowalutami

Według ostatnich analiz rynku przygotowanych przez firmę Blockdata nawet co drugi duży bank ma ekspozycję na kryptowaluty. Można więc założyć, że Wall Street coraz uważniej śledzi rynek kryptowalut oraz rozwiązania korzystające z technologii blockchain. Również słynny Wilk z Wall Street przyznał niedawno, że mylił się co do bitcoina. Jordan Belfort nie spodziewał się, że po ogromnych spadkach kryptowaluta ponownie wzrośnie, co zresztą wydarzyło się w krótkim czasie. Więcej informacji znajdziesz w artykule Wilk z Wall Street: „Myliłem się odnośnie bitcoina”.

W co inwestuje firma CoinFund?

Aktualnie CoinFund skupia się na inwestowaniu w projekty związane z infrastrukturą dla kryptowalut. Firma interesuje się również giełdami kryptowalutowymi. W ubiegłym miesiącu firma zapowiedziała stworzenie nowego funduszu venture, który ma być związany z DeFi oraz NFT.

Komentarze