Były CEO Google został doradcą Chainlink Labs

2 496

Chainlink Labs zyskało nowego doradcę strategicznego. Eric Schmidt z majątkiem wycenianym na ponad 23 miliardy dolarów będzie tym samym jedną z najbogatszych osób związanych z projektem.

W chwili pisania artykułu kurs LINK wynosi 20,63 USD, co oznacza ponad 10% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kryptowaluty przyciągają coraz więcej osób

W najnowszej odsłonię cyklu Krypto Tydzień (Krypto Tydzień: 22 – 28 listopada 2021) pisaliśmy, że „prędzej czy później kryptowalutami i blockchainem zainteresuje się każdy”. Czymś innym jest jednak promowanie giełdy kryptowalut lub serii NFT przez celebrytę, a czymś innym pozyskanie kogoś takiego jak Eric Schmidt.

W tym przypadku trudno mówić o tym, że były CEO Google (który w przeszłości był również członkiem zarządu Apple) robi to wyłącznie dla pieniędzy. Według magazynu Forbes jego majątek netto wynosi około 23,6 miliarda dolarów (dane za 2021 rok).

Eric Schmidt na temat Bitcoina

W przeszłości Eric Schmidt niejednokrotnie (w sposób pozytywny) wypowiadał się na temat najważniejszej kryptowaluty: (Bitcoin) jest niezwykłym osiągnięciem kryptograficznym.

„(Bitcoin) is a remarkable cryptographic achievement”.

Możliwość tworzenia czegoś, czego nie da się powielić w cyfrowym świecie, ma ogromną wartość.

„The ability to create something which is not duplicable in the digital world has enormous value”.

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym przez Chainlink napisano, że Schmidt będzie odpowiadał za przygotowanie strategii skalowania związanej z użyciem sieci oracle do uruchamiania smart kontraktów.

Jeden ze współzałożycieli Chainlink przyznał, że na decyzję o zatrudnieniu Schmidta wpłynęło jego doświadczenie związane z budowaniem globalnych platform oprogramowania dla nowoczesnych innowacji.

Na oficjalnym koncie @chainlink poinformowano natomiast, że Eric Schmidt jest teraz doradcą pomagającym budować Chainlink.

„Eric Schmidt is now an advisor helping build #Chainlink”.

Co sądzisz o nowej roli, w której Eric Schmidt będzie musiał się odnaleźć? Czy jego wieloletnie doświadczenie (oprócz pracy dla Google i Apple miliarder był między innymi przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Narodowego ds. Sztucznej Inteligencji) pozwoli rozwinąć Chainlink?

Komentarze