Byli bankierzy UBS Group planują założyć bank kryptowalut

1 021
Seba Crypto AG, szwajcarska firma świadcząca usługi finansowe prowadzona przez byłych bankierów UBS Group AG, ogłosiła, że ​​zbiera pieniądze, ponieważ planuje zostać jednym z pierwszych na świecie regulowanych banków, umożliwiającym  konsumentom łatwą wymianę dolarów i euro na kryptowaluty.

Firma z siedzibą główną firmy Zug twierdzi, że na ten cel ​​zabezpieczyła już 100 milionów franków szwajcarskich (104 miliony dolarów). Pieniądze potrzebne do założenia banku pochodzą od prywatnych jak i instytucjonalnych inwestorów. Głównym czynnikiem, od którego zależy powodzenie przedsięwzięcia, jest uzyskanie licencji bankowej od, szwajcarskiego organu nadzoru finansowego Finma.

Chief Executive Officer Guido Buehler, który wcześniej pracował jako Dyrektor Zarządzający ds. Obsługi aktywów w UBS, powiedział, że jego firma prowadzi rozmowy z Finma od kwietnia. Ostateczny wniosek o licencję zostanie złożony do końca października 2018 r..

Szwajcaria coraz mocniej przyciąga do siebie branże kryptowalutową

Szwajcaria wyrasta na potentata w branży kryptowalu, 4 z 10 największych ICO co stanowi jeden z najlepszych wyników na świecie,a kanton Zug słynący z niskich stawek podatku od przedsiębiorstw.stopniowo zmienia się w krypto-dolinę.Rzecznik szwajcarskiego organu nadzoru finansowego powiedział, że regulator odnotował wzrost liczby wniosków, o licencję od firm związanych z kryptowalutami. „Analizujemy każdą aplikację i dążymy do neutralnego podejścia do modeli biznesowych i technologii”

Wsparcie  dla Seba Crypto AG

Black River Asset Management AG i Summer Capital należą do grupy inwestorów lokalnych i międzynarodowych, którzy wspierają Seba Crypto AG. Guido Buehler, powiedział, że część pieniędzy zostanie wykorzystana do stworzenia nowego podmiotu finansowego, podczas gdy reszta pójdzie na kapitalizację banku, aby mógł zaoferować ochronę inwestycji. Firma aktualnie zatrudnia 17 osób i w planach ma podwojenie tej liczby do końca 2019 roku. Wzrost zatrudnienia będzie związany z ekspansją firmy do Singapuru i Europy w bliżej nieokreślonym czasie oraz pozyskanie dodatkowego kapitału po uzyskaniu licencji bankowej.

Chief Executive Officer Guido Buehler powiedział, że zamierza, aby klienci Seby mogli przechowywać i handlować zarówno papierami wartościowymi, jak i kryptowalutami, a także oferować bankom usługi inwestycyjne i zarządzania aktywami. „Naszą wizją jest, aby po  zalogowaniu się do swojej bankowości online, będziesz miał dostęp do kryptowalut i fiat w ramach jednego konta”.

Czy zdecydował byś się na przechowywanie swoich krypowalut w banku? Proszę podziel się z nami swoją opinią.
Komentarze