Bull run BTC | W którym altcoinie Willy Woo oczekuje potwierdzenia kolejnego rajdu bitcoinowych byków?

5 780

Jest taki altcoin, któremu wraz z początkiem stycznia szczególnie przyglądają się analitycy kryptowalut. Dla Willy’ego Woo jest on wyznacznikiem ścieżki, którą podąży bitcoin. Dodatkowo Woo deklaruje, że w tym altcoinie będzie szukał potwierdzenia bitcoinowego bull-runu. O który cyfrowy zasób chodzi i co może przynieść najbliższa przyszłość w tym zakresie? Bull run BTC?

Wraz z początkiem nowego roku Litecoin zyskuje coraz większą uwagę kryptowalutowych analityków. Pojawiają się głosy, że cyfrowe srebro może sygnalizować nie tylko wzrost wartości innych altcoinów, ale również bull run BTC.

Litecoinowi hodlerzy nie spieszą się z gwałtownymi ruchami

Znaczna część LTC pozostawała w 2019 roku nieruszona w portfelach hodlerów. Sieć przeprowadza mniejszą liczbę transakcji. Wygląda na to, że wiele litecoinowych wielorybów wyczekuje „lepszych czasów”.

Około 40 milionów LTC ze wszystkich 63 milionów monet dostępnych w obiegu pozostawało nieaktywne przez cały zeszły rok. Namierzono kilka dużych transferów na giełdy, jednakże większość monet wydaje się należeć do pierwszych nabywców lub nowych, którzy kupili LTC w ciągu ostatnich kilku lat.

Franklyn Richards komentował ostatnio sytuację Litecoina w następujących słowach:

Nawet biorąc to pod uwagę, główny wniosek, jaki można wyciągnąć z tych danych, jest taki, że znaczna liczba monet jest obecnie w posiadaniu silnych rąk i długoterminowych byków, które gromadzą się, a tym samym usuwają potencjalną presję na obniżenie rynków.

Sytuacja LTC okiem Willy’ego Woo

Znany i ceniony analityk kryptowalut twierdzi, że bacznie przygląda się sytuacji wiodącego altcoina aby zobaczyć, dokąd zmierza Bitcoin.

Według Willy’ego Woo z Adaptive Capital, aktywność inwestorów w sieci Litecoin aktualnie rośnie. Woo spodziewa się, że Bitcoin pójdzie w jego ślady.

Korzystając z danych aktywności inwestorów on-chain, która daje wgląd w to, dokąd to wszystko może pójść; LTC jest już bardzo byczy podczas gdy BTC wciąż konsoliduje się wokół wczesnej hossy. Krótko mówiąc, czekam na bull-run BTC zainicjowany przez LTC jako sygnał potwierdzający.

źródło: tutaj
bull run btc
źródło: tutaj

Woo twierdzi, że pewne wskaźniki, w tym aktywność górników, sugerują, że BTC jest na wczesnym etapie długoterminowego rajdu byków.

Czy Litecoin przygotowuje się do nowego rajdu?

LTC wytycza aktualnie nową ścieżkę, po stromej korekcie poziomu 140 USD. Niedawny halving LTC poprzedzony był znacznymi wzrostami, natomiast później cena spadła. Cyfrowe srebro jest jednak bardzo płynne, a jego aktualny, dobowy wolumen przekracza 3,5 miliarda dolarów.

Jak pisaliśmy wyżej nadzieje są takie, że LTC może zasygnalizować nowy bull run BTC. Obydwie kryptowaluty wykazują pozytywną zbieżność.

Kurs Litecoina walczy aktualnie na granicy 50$ notując tygodniowe wzrosty na poziomie, 11, 57%. W aktualnej sytuacji na wykresie LTC analitycy dopatrują się w nadchodzących tygodniach znacznej, pro wzrostowej aktywności.

LTC pozostaje jednym z aktywów czerpiących płynność z rynków BTC. Posiada także duży rynek spot oparty na stablecoinach. Litecoin jest również dość popularny wśród azjatyckich traderów. Czy wiele miesięcy relatywnie niskiej aktywności właśnie dobiega końca?

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze