Buffett będzie finansował Binance?

7 527

Inwestor i entuzjasta Bitcoin (BTC), Mike Alfred, wysunął ostatnio szereg (jak dotąd niepotwierdzonych) twierdzeń na temat kryptowalutowej platformy transakcyjnej Binance. Ostatnio pojawiły się z jego strony plotki, w których istotną rolę ma Warren Buffett.

Alfred podzielił się informacją między innym o tym, że rozmawiał przez telefon z „zarządzającym funduszem blisko związanym z jednym z najstarszych inwestorów na Binance”. Ten tajemniczy inwestor miał powiedzieć mu, że nie ma ani jednej osoby pełniącej funkcję dyrektora finansowego w Binance.

Podobno w Binance działa grupa ponad 20 pracowników w skarbcu giełdy kryptowalut. Pełnią oni rolę „zdecentralizowanych dyrektorów finansowych”. Niepotwierdzone jak dotąd informacje głoszą, że współzałożyciel i dyrektor generalny (CEO) Changpeng Zhao „nie chce ani jednego scentralizowanego dyrektora finansowego” w firmie.

Buffett inwestorem w Binance

Ponadto Alfred twierdzi, że Binance „aktywnie prowadzi rozmowy z potencjalnymi nowymi inwestorami kluczowymi, w tym Berkshire Hathaway, którą ma pod swymi skrzydłami Warren Buffett, na temat rundy akcji, która zapewni firmie wsparcie i wiarygodność”.

Według Alfreda, firma CZ od miesiąca prowadzi rozmowy z „audytorem poziomu 1”, zainwestowała 500 milionów dolarów w Twittera i spaliła 547 milionów dolarów w BNB w ostatnim kwartale 2022 roku.

Biorąc pod uwagę negatywne stanowisko dyrektora generalnego Buffetta i prawej ręki Charliego Mungera w sprawie kryptowalut, wypowiedzi Alfreda zostały zlekceważone przez komentatorów. Jak twierdzą eksperci, Berkshire Hathaway nigdy nie będzie zainteresowany finansowaniem Binance. Inni zaś wątpili, czy rozmowa telefoniczna Alfreda z inwestorem w ogóle miała miejsce.

Binance najmocniejszym graczem?

Ostatnie badania umieściły Binance na najwyższym stopniu podium, ustanawiając ją największą firmą w branży krypto z zespołem 7300 pracowników.

Pozytywne wyniki dla firmy nadeszły miesiąc po tym, jak Nouriel Roubini, ekonomista i wybitny krytyk w świecie krypto, skrytykował swojego dyrektora generalnego, wyrażając na scenie podczas Abu Dhabi Finance Week, że nie wierzy, że Binance może działać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

Binance Coin ma wzloty i upadki

W czasie, gdy BNB, znany również jako Binance Coin, przechodził z rąk do rąk po cenie 246,04 USD, co oznacza wzrost o 0,18% w ciągu ostatnich 24 godzin, ale spadek o 2,08% w porównaniu z poprzednimi siedmioma dniami, przy miesięcznych stratach sięgających 17,31%.

Warto zauważyć, że natywny token Binance został niedawno okrzyknięty „jedną z najlepszych inwestycji 2023 r.”, ponieważ wskaźniki analizy technicznej (TA) wykazują pozytywny wzorzec historyczny pomimo najdłuższej passy strat od października, jak wcześniej informował Finbold.

Komentarze