Brytyjczycy są bardziej zainteresowani kryptowalutami niż akcjami

W ubiegłym roku wśród Brytyjczyków inwestujących pieniądze większym zainteresowaniem cieszyły się kryptowaluty (przede wszystkim bitcoin) niż akcje. O ile 1/14 osób zainwestowała swoje pieniądze w kryptowaluty, to w przypadku akcji zrobiła to już tylko co dwudziesta osoba.

Wyniki badania potwierdzającego rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut zostały przedstawione przez Findoutnow (firmę specjalizującą się w przeprowadzaniu ankiet internetowych).

Czy brytyjscy inwestorzy zarabiają na kryptowalutach?

W inwestowaniu chodzi przede wszystkim o zyski, dlatego ankietowani odpowiadali nie tylko na pytania o to, w co inwestują, ale też czy przynosi im to profity. Okazało się, że aż 71% osób inwestujących w kryptowaluty przyznało, że udało im się zarobić. 12% ankietowanych odnotowało stratę. Zaskakująca jest natomiast odpowiedź, jaką wybrało 17% inwestorów. Twierdzą oni, że nie wiedzą, czy udało im się zarobić na kryptowalutach, czy nie. Możliwe, że są to osoby, które inwestują długoterminowo i tak naprawdę aktualne wahania cen nie mają dla nich znaczenia.

Biorąc pod uwagę to, że rynek akcji postrzegany jest jako bezpieczny, a przede wszystkim uregulowany, a kupowanie kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, wybór tej formy inwestowania przez większą część ankietowanych może zaskakiwać. Jednocześnie potencjalne zyski są w tym przypadku nieporównywalnie większe, co może mieć wpływ na duże zainteresowanie tym rynkiem.

Kto najczęściej inwestuje w kryptowaluty?

Statystyczny brytyjski inwestor, który zamiast akcji kupuje kryptowaluty, to mężczyzna w wieku nieprzekraczającym trzydziestu pięciu lat. Tym samym wciąż potwierdza się, że w kryptowaluty inwestują przede wszystkim osoby młodsze, natomiast starsze wybierają znane i sprawdzone inwestycje.

Można jednak założyć, że z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie inwestycjami w bitcoina i inne cyfrowe waluty będzie rosło, szczególnie że młodszym inwestorom czasami łatwiej jest kupić kryptowaluty niż tradycyjne akcje. Już w 2020 roku pisaliśmy o tym, że milenialsi mają szansę na nowo zdefiniować swoją sytuację finansową dzięki kryptowalutom. Więcej informacji znajdziesz w artykule Milenialsi dają BTC niezłego kopa.

W maju tego roku wspominaliśmy natomiast o wynikach badań przeprowadzonych przez Mastercard. Wykazały one, że aż 2/3 osób pomiędzy 21 a 39 rokiem życia chce używać kryptowalut (zobacz Młodzi przemówili – chcą używać Bitcoina. Rezultaty badań Mastercard).

Komentarze