Milenialsi dają BTC niezłego kopa!

Czy Milenialsi, pokolenie obarczone kredytem studenckim, średnią płacą i brakiem oszczędności, może na nowo zdefiniować swoją sytuację finansową za pomocą bitcoina? Tego rodzaju wnioski płyną z tegorocznego szczytu BlockShow w Singapurze.

To jeden z kluczowych wniosków z panelu „Milenijne trendy inwestycyjne – nowa fala finansów osobistych”, w którym udział wzięli Aya Kantorovich z FalconX, Zac Prince z BlockFi i Michael Sonnenshein z Grayscale. Temat panelu zgłębił wpływ pokolenia Milenialsów na przyszłość zasobów cyfrowych.

Milenialsi w natarciu

Prince zidentyfikował trzy główne trendy adopcji bitcoina, które są (jego zdaniem) nierozerwalnie związane z Millenialsami i inwestorami młodszego pokolenia. Miałyby nimi być: ciągłe przechodzenie bogactwa z Baby Boomers do młodych w drodze dziedziczenia, wzrost znaczenia alternatywnych aktywów i zmiana preferencji w kierunku wszystkiego, co cyfrowe.

Zgodnie z raportem Preqin, alternatywne aktywa inwestycyjne przekroczyły w czerwcu, w skali światowej, wartość 10 bilionów dolarów. To ponad 55% więcej niż w 2013 roku. Chociaż znaczna część tej zmiany nastąpiła na poziomie instytucjonalnym, pojawiają się głosy, że Milenialsi będą odgrywać na tym rynku coraz większą rolę.

Prince dodał, że spodziewa się, że w grupie wyżej wspomnianych aktywów alternatywnych, znaczący udział zaliczą właśnie kryptowaluty.

„Milenialsi, którzy inwestują w kryptowaluty to niesamowicie wartościowa grupa […] To są ludzie, którzy wyprzedzili swoje czasy”.

Instytucje dla detalistów

Z punktu widzenia Prince’a to tylko kwestia czasu, zanim więcej instytucji finansowych stworzy platformy, które będą służyć klientom z tego pokolenia:

„To naprawdę kwestia dostępności” – skomentowała Aya Kantorovich, szefowa działu instytucjonalnego w FalconX. Choć mniej optymistyczna w stosunku do obecnych trendów milenijnych, Kantorovich dodała, że ​​jej firma odnotowała duży napływ dostawców usług płatniczych, którzy „oczekują dobrej płynności”. To zaś wydaje się być wyraźnym wskaźnikiem rosnącej popularności na poziomie konsumenckim.

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający w Grayscale, wskazał istotną zmianę w sposobie, w jaki ludzie, zwłaszcza młodsze pokolenia, postrzegają dywersyfikację kryptowalut.

Chociaż wielu uważa, że ​​dywersyfikacja do sektora krypto jest kwestią niezwykle istotną, dywersyfikacja w ramach samego sektora kryptowalut również zyskuje na znaczeniu. Inwestorzy zaczynają wychodzić poza samego Bitcoina na inne aktywa, takie jak Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC).

Sonnenshein zwrócił również uwagę na kwestię inwestorów, którzy w pierwszej kolejności kierują swoje kroki właśnie w kierunku Ethereum, a niekiedy wyłacznie ta to aktywo.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze