Brave znów szuka finansowania, może tym razem zdążycie…

2 260
Źródła donoszą, że Brave poszukuje finansowania na ponad 30 milionów dolarów w rundzie kapitałowej serii A. W 2017 roku Brave zebrał od inwestorów 135 milionów złotych w mniej niż minutę! Może tym razem zdążycie…Rozwój nade wszystko

Ostatnimi czasy bacznie obserwujemy rozwój projektu, przeglądarki Brave, która, jak wiemy, jest ściśle powiązana ze środowiskiem kryptowalutowym. Informowaliśmy Was wraz z początkiem miesiąca, że aplikacja Brave osiągnęła poziom miliona pobrań miesięcznie, tym samym stając się jedną z najpopularniejszych aplikacji dla Androida. Jednakże tak postępujący rozwój wymaga poświęceń, odłożenie czerpania zysków na później i przede wszystkim – finansowania.

CoinDesk informuje o zbliżającej się rundzie finansowania projektu:

Skoncentrowana na prywatności internetowa przeglądarka podnosi rundę kapitałową Serii A, potwierdzają trzy źródła z wiedzą o sprawie dla CoinDesk. Brave chcę pozyskać $30-$50 milionów przy wycenie 133 milionów dolarów, podają źródła.30-sekundowe ICO

Zapewne pamiętacie sytuację z maja 2017 roku, kiedy to Brave podniósł swoje ICO. Zebrał wówczas 35 milionów dolarów w oszałamiające 30 sekund (a nawet mniej)! Wiele nowych osób w tamtym okresie dołączało do środowiska, branży wirtualnych walut i zachłysnęło się takimi wiadomościami. 135 milionów złotych w 30 sekund, jakież to nieprawdopodobne…, ale tak było. Niewątpliwe sytuacje, jak ta z Brave popchnęły rynek kryptowalut ku ślepej wierze w technologię, a zatem i bańce skumulowanej w grudniu 2017.

Dziś, jeżeli Brave upubliczni tę informację, inwestorzy, którym nie udało się tego zrobić w 2017, mogą starać się o udziały w projekcie. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem zdążą.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać projektu, zarabiać przy jego pomocy, zajrzyjcie na nasze wcześniejsze materiały na temat Brave. Pragnę również napomknąć o wsparciu, które możecie kierować w naszą stronę – korzystając z funkcji “Send a tip” przeglądarki Brave.

Co myślicie na temat nowo podnoszonej rundy finansowania Brave? Czy pozyskanie takiej ilości kapitału pozwoli projektowi rozwinąć skrzydła? Zapraszamy do dyskusji poniżej w komentarzach.

 

Komentarze