Boris Schlossberg stawia na Bitcoina

3 030

Związany z inwestycjami na rynku Forex Boris Schlossberg uważa, że Bitcoin w przyszłości zyska na wartości.

Jego zdaniem można uznać BTC za lepszy środek przechowywania wartości niż złoto.

Kolejny inwestor wybiera Bitcoina

Schlossberg, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w finansach, uważa, że Bitcoin nie może być wyceniany na podstawie tradycyjnych wskaźników. Jako główny argument podaje to, że samo posiadanie tego aktywa nie przynosi dodatkowych dochodów, przez co najstarsza krypto waluta jest podobna do złota.

Zauważa również, że Bitcoin osiągnął już fundamentalną wartość, która najprawdopodobniej z czasem wzrośnie. Przy okazji warto przypomnieć, że również zdaniem Wozniaka bitcoin jest lepszy niż złoto (jednocześnie współzałożyciel Apple podtrzymuje, że sam nigdy nie zainwestował w kryptowaluty).

Przewaga Bitcoina nad złotem

Skoro więc zarówno BTC, jak i złoto są według Borisa Schlossberga podobne (nie tylko nie generują przepływów pieniężnych, ale również nie mają wewnętrznej wartości), to z czego w takim razie bierze się przewaga Bitcoina?

Wynika ona przede wszystkim z przenośności kryptowaluty. Zdaniem Schlossberga daje to Bitcoinowi na tyle dużą przewagę, że z czasem może całkowicie zastąpić złoto jako magazyn wartości (store of value).

„The portability advantage of Bitcoin is so immense that it may ultimately replace gold completely as a store of value”.

Borisa Schlossberg uważa, że pomimo tego, że BTC jest aktywem cyfrowym (podobnie zresztą jak fiaty) to jego dodatkową zaletą jest to, że ma ograniczoną podaż. Ta natomiast nie może w żaden sposób zostać zwiększona, przez co BTC jest lepszym wyborem niż złoto.

„Although, just like fiat, Bitcoin is a digital rather than a physical asset, unlike fiat, Bitcoin’s supply is constrained. Conceptually, Bitcoin is, in fact, a superior store of value to gold because its supply can never be expanded”.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy BTC a złotem, koniecznie zajrzyj do artykułu Bitcoin czy złoto? Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem?

Czy zgadzasz się z opinią Schlossberg? A może uważasz, że nic nie zastąpi złota?

Komentarze