Bobby Lee żałuje wspierania SegWit2x: “Ekstremalnie niebezpieczny”

1 094
Nieudana próba hardforka z 2017 roku pod nazwą SegWit2x była “ekstremalnie niebezpieczna i nieodpowiedzialna”. Tak twierdzi Bobby Lee, CEO Ballet, który był wielkim entuzjastą tego projektu.

Lee: “Bitcoin to prawdziwy Bitcoin”

Bobby Lee w serii Tweetów z 16 listopada przyznał się do błędu popełnionego 2 lata temu. Dziś pomysł rozwiązania problemów skalowalności BTC jest już dawno zapomniany.

“Myślałem, że SegWit2x jest najlepszą drogą dla Bitcoina. Doszedłem do wniosku, że było to niezwykle niebezpieczne i nieodpowiedzialne dążenie do przepchnięcia hardforka bez zabezpieczeń, zwłaszcza bez consensusu. Moja wina! Bitcoin to prawdziwy bitcoin.”

Przez wiele osób, aktualizacja SegWit2x była postrzegana jako próba przejęcia sterów bitcoina przez korporacyjne środowiska wspierające hardfork. Taka zmiana stałaby w sprzeczności z wartościami decentralizacji.

Bitcoin Cash i jego miejsce

Wzrost opłat transakcyjnych w 2017 roku pośrednio doprowadził do zapoczątkowania działalności ruchów, któe chciały rozwiązać problemy najpopularniejszej kryptowaluty. To właśnie w odpowiedzi na te potrzeby w sierpniu 2017 roku doszło do innego, dużego hardforka. Narodził się Bitcoin Cash. Mimo zrealizowania tego projektu, do dzisiaj wzbudza on napięcia wśród społeczności kryptowalutowej na całym świecie. 

Według osób wspierających BCH, coin ten jest “prawdziwym bitcoinem” i uosabia to, czym projekt Satoshiego Nakamoto miał zawsze być. W tej sprawie Bobby Lee również zajął stanowisko:

“W Bitcoinie istnieje idea consensusu, gdzie większość mocy obliczeniowej decyduje o tym, co dzieje się w łańcuchu. Podobnie w naszm świecie, rynek decyduje o prawdziwym Bitcoinie – tym, który posiada największą rynkową wartość”

Prognozy Lee

Bobby Lee zasłynął również ze swojej odważnej prognozy cenowej dotyczącej Bitcoina. Zgodnie z jego wizją, najpopularniejsza kryptowaluta osiągnie cenę na poziomie $500 000 do 2028 roku. Całe wydarzenie oscyluje dookoła ceny złota – nazwane zostało “the flippening”. Od teraz to cyfrowe złoto wiodłoby cenowy i popytowy prym.

Innym czynnikiem, na który powoływał się Lee jest również dodruk pieniądza. O ile nie zwiększyłoby to faktycznej siły nabywczej BTC, to faktycznie najpopularniejsza kryptowaluta byłaby w stanie osiągnąć cenę nawet 1 miliona dolarów. John McAfee na pewno by się z tego ucieszył!

Komentarze