BMW i Intel dołączają do singapurskiej inicjatywy blockchain

777

Przedsiębiorstwa BMW, Intel oraz Nielsen dołączyły do singapurskiej inicjatywy Tribe Accelerator, która opracowuje rozwiązania technologii blockchain. Głównym celem firmy jest kreowanie integracji blockchain z innymi firmami, w celu pobudzenia rozwoju inteligentnych miast (smart cities).  Akcelerator kładzie nacisk na rozwój start-upów, a także globalną implementację blockchain, ze zdecentralizowanymi aplikacjami, a także cyfrowymi rozwiązaniami back-end. 

Oprócz tworzenia podstaw i wspierania rozwoju inteligentnych miast, firma stawia na finansowanie i pomoc startupom technologicznym. Oczekuje się, że każdy z trzech nowych partnerów będzie pracował w ramach własnej wizji, aby udzielać specjalistycznej wiedzy i wsparcia technicznego uczestniczącym startupom. Tribe Accelerator zamknął aktualnie nabór dla nowych start-upów, ale zobowiązuje się do ponownego otwarcia rejestracji w kwietniu 2019 roku. Warto zaznaczyć, iż inicjatywa jest wspierana przez rząd Singapuru, a także przedsiębiorstwo PwC Singapore Digital Hub.

„Tribe Accelerator koncentruje się na tworzeniu odpowiednich fundamentów dla uczestniczących startupów. Jednym z najlepszych sposobów na to, jest pozyskiwanie i zabezpieczanie strategicznych partnerstw z firmami, które mają uzupełniające się możliwości oraz zasoby, które mogą doprowadzić do przełomu w tej branży.” – podano w notatce prasowej

blockchain nielsen bmw
źródło: pexels/pixabay

BMW, Intel i Nielsen wspierają technologię blockchain

Zespół akceleratora ma nadzieję wykorzystać kapitał, możliwości i zasoby trzech dużych korporacji (BMW, Intel, Nielsen), aby wspomóc rozwój mniejszych, innowacyjnych technologicznie firm. Intel pomoże startupom w wykorzystaniu własnych technologii blockchain, a także zapewni pomoc biznesową, jak i techniczną. Nielsen wspomoże firmy projektem sandboxu (bezpieczeństwa informatycznego), który umożliwi zdobycie startupom wiedzy nt. ryzyka biznesowego, zrozumieć otoczenie regulacyjne, w którym działają ich potencjalni klienci oraz dopracować istniejące modele biznesowe.

Rola BMW określa swoisty mentoring oraz wsparcie techniczne związane z tzw. usługami mobilnościowymi. Firma ma zapewnić specjalne szkolenia i ukazać innowacyjne rozwiązania dla masowej adopcji rozwiązań technologicznych. Ponadto BMW planuje wskazać drogę startupom w celu globalnej adopcji blockchain. Tribe Accelerator zostanie oficjalnie uruchomiony do końca I kwartału 2019 roku. Startupy następnie dołączą do trasy po Singapurze, Korei Południowej i Japonii, między innymi w celu zaprezentowania i przetestowania swoich projektów, najprawdopodobniej w wersji demo.

Co sądzicie o projekcie Tribe Accelerator? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze