Blockstream i Starbucks ogłosili współpracę w oparciu o blockchain

Firma Blockstream ogłosiła na swoim Twiterze rozpoczęcie współpracy ze znaną siecią kawiarni Starbucks. Celem współpracy jest wdrożenie płatności opartych o blockchain by – jak to ujęto – sprzedawać kawę „na łańcuchu” dla 7 miliardów ludzi na świecie.

Blockstream jest firmą wspierającą rozwój technologii blockchain kierowaną przez Adam Backa i Gregory`ego Maxwella. Znana jest głównie z tego, iż wspiera finansowo rozwój najpowszechniejszego obecnie klienta Bitcoin Core. Firma skupia się na też rozwoju aplikacji dedykowanych Bitcoinowi.

Starbucks z kolei jest znaną międzynarodową marką. Ta sieć kawiarni posiada około 25,000 placówek w ponad 70 krajach, co czyni ją jedną z największych w swojej branży. Do mniej znanej działalności firmy należy współpraca z Apple oraz z kanałem telewizyjnym MSNBC, a nawet działalność na rynku muzycznym po przejęciu wytwórni Hear Music.

Dziś rano Blockstream podała do wiadomości informacje o współpracy  za pośrednictwem Twittera:

Blockstream ogłosili współpracę z Starbucks oparciu o blockchain

Ze względu na znaczną popularność sieci Starbucks taka współpraca może być owocna w przyszłości nie tylko dla samych firm, ale też dla społeczności kryptowalut. Firma zatrudnia bowiem prawie 200 tysięcy ludzi na całym świecie, klientów zaś należy liczyć w setkach, a nawet milionach rocznie. Wprowadzenie takich płatności jest zatem doskonałą okazją do promocji technologii blockchain, a tym samym kryptowalut. Czy taka forma płatności zostanie przez klientów doceniona okaże się w przyszłości. Z pewnością jednak popularyzowanie i przebijanie się do tzw. „mainstreamu” cieszy i napawa optymizmem.

 

MW.

Komentarze