Edukacja blockchain przez zabawę | Bajki o Cyferce

1 064
Bajki o Cyferce to projekt, który ma na celu edukację dzieci i dorosłych w zakresie matematyki, nowych technologii i blockchain. Potrzebne jest jednak wasze wsparcie, aby projekt mógł zostać w pełni zrealizowany.

Edukacja technologiczna

Znajdujemy się w złotej erze rozwoju, zwłaszcza tego zaawansowanego, cyfrowego. Tworzymy technologie i rozwiązania, o których nie śniło się ludziom sprzed wieku. System edukacji jednak, w większości państw na świecie zatrzymał się dawno temu i nie wygląda na to, aby prędko zaszły jakieś zmiany. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni edukować się samodzielnie, w końcu, która szkoła uczy obsługi smartfona, płatności mobilnych, już nie wspominając o rejestrach rozproszonych blockchain?

Edukacja w zakresie nowych technologii jest szczególnie zaniedbywana. Z pomocą przychodzą nam prywatne osoby, przedsiębiorcy i fundacje, które starają się nadrobić braki w edukacji państwowo-społecznej. Taką fundacją jest Building Blocks, traktującą m.in. o edukacji blockchain i ich projekt “Bajki o Cyferce”.

Bajki o Cyferce – to zbiór zabawnych wierszyków o matematyce i nowych technologiach. Cyferka, wędrując przez świat, pomaga dzieciom (i dorosłym) poznać tajniki matematyki i Nowych Technologii.

Na portalu zrzutka.pl fundacja uruchomiła zbiórkę, której celem jest zebrać 65 000 złotych na wydanie 40-stronicowych książeczek. Tematy zawarte wśród treści bajek będą traktować o matematyce i nowych technologiach (blockchain, big data, kryptografia, algorytmy itd.). Celem jest edukacja już jak najmłodszych dzieci, ale również dorosłych poprzez zabawę, miłe dla ucha wierszyki.

blockchain edukacja

Fundacja planuje wydać około 2 000 egzemplarzy książeczek w wersji papierowej, ale również elektronicznej (ebook) w języku polskim i angielskim. Co więcej, jeśli pozwolą na to środki, zostaną wdrożone animacje do wersji cyfrowej, jako rekompensata ilustracji zamieszczonych w wersji papierowej.

Według szacunków fundacji Building Blocks, koszt wydania jednej takiej 40-stronicowej książeczki to 60 zł. Każdy darczyńca za wpłacenie min. tej kwoty na rzecz zbiórki otrzyma ją wraz z podziękowaniami od fundacji. Jeśli zbiórka przebiegnie pomyślnie, to książeczki trafią do darczyńców prawdopodobnie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2019.

Serdecznie zapraszam do wsparcia tego iście kryptowalutowego projektu edukacyjnego. 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/rvgza3

Komentarze