Blockchain com wprowadzi obsługę nazw użytkowników

Popularny portfel kryptowalutowy Blockchain com (a także eksplorator łańcucha bloków i giełda w jednym) przeprowadzi integrację z usługą Unstoppable Domains.

Dzięki temu przesyłanie kryptowalut stanie się prostsze i bezpieczniejsze, bo zamiast wpisywać skomplikowane ciągi znaków, będzie można podać łatwą do zapamiętania nazwę wybraną przez użytkownika.

Jak działa Unstoppable Domains?

Firma Unstoppable Domains rozpoczęła działalność w 2019 roku. W krótkim czasie udało jej się pozyskać od inwestorów miliony dolarów na rozwój projektu. W przeciwieństwie do tradycyjnych domen (.pl, .com., .info) korzystających z DNS i podlegających różnym regulacjom, domeny oferowane przez Unstoppable Domains tworzone są blockchainie. Dzięki temu osoba, która raz zakupi domenę, staje się jej właścicielem i nie musi co roku płacić za odnowienie. Chociaż tego typu domeny początkowo nie były dostępne z poziomu popularnych przeglądarek (a więc wpisując adres w pasku przeglądarki, nie dało się przejść na powiązaną z nią stronę), coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie obsługi domen Unstoppable Domains (ostatnimi czasy zrobiła to popularna wśród pasjonatów kryptowalut przeglądarka Brave).

Zobacz również: Unstoppable domains ogłasza najwyższą cenę sprzedaży za NFT nazwy domeny, jaką kiedykolwiek odnotowano.

Współpraca Blockchain com z Unstoppable Domains

Blockchainowe domeny można również wykorzystywać do przesyłania środków, o ile obsługuje je dany portfel. Zapowiedziana współpraca Blockchain.com z Unstoppable Domains przyniesie użytkownikom wiele korzyści:

  • zminimalizowanie ryzyka przesłania kryptowalut na nieprawidłowy adres,
  • możliwość łatwego podania adresu komuś, kto chce nam wysłać pieniądze,
  • usprawnienie przesyłania środków pomiędzy różnymi portfelami i giełdami.

Możliwość korzystania z własnego imienia i nazwiska lub dowolnie wybranej nazwy (o ile oczywiście nikt jej wcześniej nie zarejestrował) to kolejny krok na drodze do masowej adopcji kryptowalut. Wielu początkujących użytkowników ma problemy z wysyłaniem środków właśnie ze względu na skomplikowane adresy.

Nawet jeżeli nie korzystasz z portfela Blockchain com, zawsze możesz kupić domenę na stronie unstoppabledomains.com. Biorąc pod uwagę brak konieczności odnawiania domen, ceny zaczynające się od 20 dolarów za domenę są bardzo przystępne. Oprócz rozszerzenia .zil dostępne są między innymi .nft, .dao, .wallet oraz .coin.

Komentarze