Bliźniacy Winklevoss: kryptowaluty bardziej przełomowe niż FB

2 519
Media społecznościowe, takie jak Facebook (FB), Instagram czy Twitter to zdecydowanie „hity” branży internetowej. Ich rozwój i popularność często przekroczyły oczekiwania twórców oraz osób, które postanowiły w nie zainwestować. Bliźniacy Winklevoss, znani orędownicy Bitcoina i założyciele giełdy kryptowalutowej Gemini, uważają, że cyfrowe waluty będą większym przełomem niż media społecznościowe. Ich zdaniem, przesyłanie wartości jest istotniejsze niż dzielenie się swoimi zdjęciami z wycieczek.

FB

W wywiadzie udzielonym dla brytyjskiej gazety The Telegraph, Tyler i Cameron Winklevoss wypowiedzieli się m. in. na temat znaczenia technologii blockchain oraz mediów społecznościowych. Odnosząc się do sekretnego projektu Facebook’a (FB) dotyczącego cyfrowej waluty (a konkretnie stablecoina) stwierdzili, że jest to bardzo pozytywna wiadomość dla całej branży wirtualnych walut. Pomimo to podzielili się takżę swoją opinią, według której kryptowaluty i technologia łańcucha bloków mają być znacznie bardziej przełomowe niż Facebook czy Instagram.

Bracia Winklevoss mają specyficzne doświadczenia związane twórcą Facebooka, Markiem Zuckerberg. W przeszłości (gdy cała trójka studiowała na Harvardzie) oskarżyli i pozwali go o kradzież pomysłu na portal społecznościowy. Pozew zakończył się ugodą, na podstawie której bliźniacy otrzymali 20 milionów dolarów rekompensaty oraz 1,2 miliona udziałów w Facebook (wartych wtedy 199,2 milionów dolarów).

FB

Zuckerberg od jakiegoś czasu planuje wejście na rynek wirtualnych walut. Według New York Times, jego firma pracuje nad sekretnym projektem, który ma polegać na integracji płatności opartych na stablecoinie ze środowiskami komunikatorów społecznościowych takich jak WhatsApp, Facebook Messenger i Instagram.

FB jest ok, ale to kryptowaluty są prawdziwym przełomem

W wywiadzie przeprowadzonym 17 marca, bracia Winklevoss nie rozwodzili sie nad konfliktem z CEO Facebooka. Cameron stwierdził, że stablecoin FB będzie „naprawdę pozytywnym” czynnikiem dla rozwoju branży cyfrowych walut. Zgodził się z nim Tyler, który również przychylnie skomentował wejście Zuckerberga na rynek, na którym bliźniacy są obecni od lat.

Niemniej jednak, bracia uważają, że innowacja stojąca za kryptowalutami jest znacznie ważniejsza i przełomowa niż ta związana z mediami społecznościowymi. Cameron wskazał tego przyczynę: „kryptowaluty opierają się na transferze wartości (…), co dotyczy większej liczby ludzi, niż publikowanie zdjęć.”

Zgadzacie się z bliźniakami? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze