Bitstamp wkracza do Nowego Jorku

951
Jedna z najdłużej utrzymujących się giełd na rynku kryptowalut wkracza do Nowego Jorku. Bitstamp uzyskał licencję BitLicense od nowojorskiego regulatora na działalność biznesową w obszarze usług kryptowalutowych.Nowy gracz w Nowym Jorku

Od dłuższego czasu obserwujemy zmieniające się warunki w zakresie uregulowań prawnych kryptowalut, tokenów itd. na całym świecie. Niestety, jakby się regulatorzy i legislatorzy nie starali, nie nadążą oni za nieprawdopodobnym rozwojem technologii. Niektóre administracje jednak radzą sobie całkiem dobrze mimo ciągle zmieniających się warunków. Takim miejscem jest stan Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. W 2015 r. opracowano tam szczególną licencję tzw. BitLicense na działalność biznesową w obszarze wirtualnych walut.

Giełda kryptowalut Bitstamp dostąpiła tego zaszczytu, w odpowiedzi na wniosek, 9 kwietnia oficjalnie otrzymali licencję od Department of Financial Services (DFS) stanu Nowy Jork.

Bitstamp wraz z otrzymaniem BitLicense stał się 19 podmiotem na specjalnie wyselekcjonowanym rynku w stanie Nowy Jork. Pojawił się nowy gracz.

Bitstamp USA

Nowojorski oddział giełdy może teraz oferować kupno bądź sprzedaż Bitcoina (BTC) w konfrontacji do dolara amerykańskiego (USD) i odwrotnie. Wedle ogłoszenia inne kryptowaluty również będą dostępne. Ze względu na niewielką ofertę Bitstampa możemy się spodziewać jeszcze Ethereum, Litecoina czy Bitcoin Casha.

Co więcej, spółkę Bitstamp USA upoważniono do wykorzystania sieci Ripple Network w celu płynniejszego przeprowadzania transferów pieniężnych. Za tym idzie emitowanie Ripple Balances w USD, innych wirtualnych walutach i kilku walutach fiat: dolar australijski, funt brytyjski, euro, frank szwajcarski i japoński jen.

Giełdy kryptowalut

Bitstamp to jedna z najstarszych i największych giełd na rynku kryptowalutowym, ponieważ powstała w zamierzchłym, z dzisiejszej perspekywy, roku 2011. Giełda wywodząca się z Wielkiej Brytanii, z główną siedzibą w Londynie plasuje się na mniej więcej 50 pozycji pod względem obrotów.

Według danych CoinMarketCap, Bitstamp odnotowuje wolumen na poziomie blisko 145 milionów dolarów (28,5 tys. BTC) w ciągu doby na zaledwie 14 parach tradingowych.

Co myślicie o nowej spółce Bitstamp USA? Czy stan Nowy Jork otworzy się bardziej na przedsiębiorców kryptowalutowych? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze