Dynamika na rynku bitomatów „trąci” zielenią | Statystyki wrzesień 2019

Bitomaty to trend, który dynamicznie się rozwija od wielu lat. Przyjrzyjmy się więc statystykom rynku krypto ATM za wrzesień 2019. Jakie nastąpiły zmiany u producentów, operatorów bankomatów bitcoin od poprzedniego miesiąca? W jakich krajach przybyło najwięcej bitomatów, a z których zniknęły całkowicie? Czy altcoiny w końcu zagoszczą na kryptowalutowych bankomatach?

Dynamika rynku bitomatów – wrzesień 2019

CoinATMRadar to największe źródło wiedzy o bitomatach w Internecie, bez którego pomocy zapewne nie mogłoby powstać wiele z naszych materiałów.

Odkrywamy najnowszy raport opisujący dynamikę rynku bitomatów, bankomatów bitcoin ATM, czy też kryptomatów w Polsce i na świecie od CoinATMRadar.

Wrzesień 2019 nie był dla kursu bitcoina, a więc i wielu spekulantów przyjemnym miesiącem (chyba, że ktoś grał short :P). Cena bitcoina przez większą część miesiąca września utrzymywała się w miarę na stabilnym poziomie, spokojnie powyżej 10 000 dolarów. Jednakże coś się zaczęło dziać po 20 września, a 24 dnia nastąpił spadek kursu BTC o $1000 w 30 minut. Cóż, obecnie cena BTC oscyluje nieco poniżej 8000 dolarów.

Znacznie lepiej zaś ma się rynek kryptowalutowych bankomatów oferujących względnie anonimowy obrót, wymianę, sprzedaż, jak i kupno cyfrowych walut.

W sumie odnotowano 334 nowych bitomatów powstałych na całym świecie we wrześniu. Niestety 119 także zamknięto. Suma summarum rynek bitomatów odnotował + 215 urządzeń (3,9%).

Zmiany u producentów

General Bytes i Genesis Coin nadal niezmiennie przodują w produkcji nowych urządzeń do bezpośredniej wymiany kryptowalut. Potwierdza to zresztą poniższe zestawienie:

Zmiany u operatorów

Bitomaty pojawiają się i znikają. Ktoś musi nimi zarządzać, rzecz jasna, w ubiegłym miesiącu na prowadzenie wysunął się operator Bitcoin of America + 25 nowych urządzeń. Na drugim miejscu znajdziemy CoinCloud, zakończywszy miesiąc z 376 bitomatami na pokładzie (6.8%).

bitomaty

Zmiany w krajach

Stany Zjednoczone nieustannie wygrywają pod względem rozwoju i instalacji nowych urządzeń – 162 nowe bitomaty (4,7%). Na drugim miejscu znajduje się Kanada (12 urządzeń), a potem Wielka Brytania (9 urządzeń). 

W Polsce pojawiły się dwa nowe bitomaty we wrześniu, jednym z nich jest bitomat firmy FlyingAtom – Galeria Bemowo, Warszawa. 

Wsparcie altcoinów

Ostatnia dawka danych o bitomatach z września 2019 to oferowane przez nie wsparcie dla alternatywnych walut cyfrowych.

Litecoin jest akceptowany teraz przez ponad 328 bitomatów więcej. Na drugim miejscu jest Ether (314 urządzeń) i Bitcoin cash (260 urządzeń).

bitomaty

Co sądzicie na temat tak prężnego rozwoju bitomatów? Zdarza Wam się z nich korzystać? 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx