Bitmain wstrzymuje wysyłanie swojego sprzętu do Chin

Popularny producent koparek przestanie realizować zamówienia od klientów z Chin.

Ograniczenie zacznie obowiązywać z dniem 11 października 2021 r. i wynika z wprowadzenia nowych przepisów, które zakazują wydobywania i handlu sprzętem związanym z kryptowalutami.

Chiński producent Bitmain musi dostosować się do nowych przepisów

Z tego samego powodu na platformie Alibaba już 8 października wyłączono całą kategorię związaną koparkami (więcej informacji znajdziesz w artykule: Alibaba blokuje sprzedaż koparek).

Według oficjalnego komunikatu wydanego przez firmę Bitmain, od 11 października wstrzymana zostanie wysyłka sprzętu do klientów z Chin. Klientom, którzy wcześniej złożyli zamówienia na koparki ​z dłuższym terminem realizacji, zostaną zaproponowane alternatywne rozwiązania.

„From October 11, 2021, Antminer will stop shipping to mainland China. For customers in mainland China who have purchased long-term products, our staff will contact them to provide alternative solutions”.

Co z zamówieniami od klientów z innych krajów?

Zakaz wysyłania sprzętu do kopania kryptowalut do klientów z Chin nie wpłynie na szczęście na realizację innych zamówień. Tym samym firma wciąż będzie dostarczała koparki klientom z innych krajów. Dodatkowo producent koparek chce sprawdzić możliwość użycia zielonej energii dostępnej w chińskich prowincjach.

Zakazy wprowadzone w Chinach doprowadziły do tego, że w czerwcu hash rate Bitcoina spada do najniższego poziomu od 8 miesięcy. Wystarczyło jednak kilka tygodni, aby firmy specjalizujące się w górnictwie przeniosły swoją działalność do innych krajów, co wpłynęło na wzrost hash rate. W porównaniu z końcówką lipca obecna wartość jest już wyższa o prawie 40%.

Co oznacza wyższy hashrate?

Hashrate to nic innego jak moc obliczeniowa sieci BTC. Im wskaźnik jest wyższy, tym więcej maszyn działa w danym momencie, przez co zwiększa się trudność wydobycia BTC.

Jednocześnie wysoki hashrate zwiększa bezpieczeństwo całej sieci, ponieważ trudniej jest ją zaatakować (ewentualny atak wymagałby użycia powyżej 51% całej mocy obliczeniowej, co wiązałoby się z ogromnymi kosztami). Więcej informacji na temat hash rate znajdziesz na stronie https://bithub.pl/tag/hashrate/.

Komentarze