Bithumb wypuszcza zdecentralizowaną platformę dla kryptowalut

źródlo: pixabay.com
1 061

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb, uruchomiła własną zdecentralizowaną platformę wymiany walut wirtualnych (DEX) opartą na blockchainie Ethereum. Oświadczenie giełdy jest częścią pogoni za podobnymi inicjatywami proponowanymi przez popularne giełdy kryptowalut, w tym Binance. Nowa platforma transakcyjna oferuje jedynie tokeny wykorzystujące technologię Ethereum, w tym Dent (DENT) i One Root Network (RNT).

Bithumb wykorzysta w nowej platformie DEX oprogramowanie Ethereum jako system bazowy, co oznacza, że ​​platforma handlowa będzie tylko rozpoznawać monety oparte na tej rozproszonej księdze rachunkowej. Nowe przedsięwzięcie zostało opracowane we współpracy z firmą Blockchain One Root Network (RNT), która zapewnia usługi w Seulu z opartym na Ethereum zdecentralizowanym protokołem tokenów. Zdecentralizowana praforma zaimplementuje blockchain Ethereum poprzez R1, protokół One Root Project.

„Jako wydajny, zdecentralizowany protokół wymiany tokenów, protokół R1 w sposób innowacyjny oddziela dopasowanie i rozliczanie zamówień, umożliwiając dopasowanie zleceń poza łańcuchem bloków. W rezultacie następuje znaczny wzrost szybkości transakcji, a użytkownicy Bithumb mogą korzystać z doświadczeń handlowych porównywalnych ze scentralizowanymi giełdami” – powiedział członek zarządu One Root Project

Bithumb zarządza wymianą DEX przez filię w Hongkongu z uwagi na surowy nadzór regulacyjny w Korei Południowej. Jednak na początku tego tygodnia, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Hongkongu ujawniła plan regulacji w zakresie świadczenia usług firm z branży kryptowalut.

Giełda kryptowalut Binance, najpopularniejsza na świecie platforma wymiany kryptowalut, może również być gotowa do wydania wersji beta dla nadchodzącej zdecentralizowanej platformy DEX, zbudowanej na Binance Chain, własnym blockchainie spółki. Możliwe jest, iż projekt DEX-a zostanie uruchomiony do końca 2018 roku.

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Czerwcowy atak na giełdę kryptowalut Bithumb

W czerwcu br., giełda kryptowalut Bithumb została okradziona na 35 miliardów WON, co w przeliczeniu na dolary ukazuje sumę 31 milionów dolarów. Najwięcej środków zostało skradzionych z portfeli zaliczanych do kryptowaluty Ripple. Był to już drugi w historii atak hakerski na Bithumb, co stworzyło obawy o utracenie czołowej pozycji w Korei Południowej. Jednakże, pomimo ataków, Bithumb ciągle się rozwija i propaguje nowe rozwiązania przeciwko niebezpieczeństwom cybernetycznym, stając się jedną z najbardziej rozwiniętych giełd kryptowalut na świecie.

Bithumb to największa giełda walut wirtualnych w Korei Południowej i zarazem jedna z największych giełd pod względem obrotu na świecie. Powstała w 2013 roku i udostępnia pary oparte jedynie na wonie południowokoreańskim.

Co sądzicie o zdecentralizowanej platformie od Bithumb? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze