Bitconnect 2.0 | Twitter komentuje domniemany powrót scamu!

1 645
W tajemniczym tweecie konto podające się za „Bitconnect 2.0” ogłosiło, że działalność firmy zostanie wznowiona 1 lipca 2019 r. O co w tym wszystkim chodzi? Czy to jeden wielki, niesmaczny żart?

Śmierć kliniczna?

Wszyscy doskonale pamiętamy Bitconnect z ostatniego okresu rajdu byków, a memy Carlosem Matosem w roli głównej nigdy nie przestaną być zabawne. Niesławne oszustwo skończyło się jako jedno z największych upadków w historii kryptowalut, które zostało, jak się wydaje, szczęśliwie pogrzebane na początku 2018 roku.

Jednak dziedzictwo Bitconnecta, którego doświadczyliśmy od tamtej pory ma ogromne znaczenie w przestrzeni kryptowalut. Od tego czasu branża poszła mocno do przodu i wydawałoby się, że czujność ze strony inwestorów w kontekście oszustw jest już na zdecydowanie wyższym poziomie.

Informacje, które pojawiły się w sieci wskazują na to, że Bitconnect mógł być na nowo przygotowywany do wypuszczenia na rynek. Chociaż takim rewelacjom towarzyszy zwykle najnormalniej w świecie „opad szczęki” i lekka konsternacja, nigdy nic do końca nie wiadomo. Oficjalna strona na szczęście już nie działa, aczkolwiek jeszcze przedwczoraj odliczała czas do premiery Bitconnect 2.0 – konkretnie 1 lipca 2019.

Konto podające się na Twitterze  za Bitconnect 2.0 informowało wprost o ulepszeniach, jakie ma przynieść nowa wersja:

Strzeżcie się!

Chociaż 1 lipca 2019 r. było dniem domniemanego „wydania” Bitconnect 2.0, komentatorzy szybko zauważyli, że nie jest to prawdopodobne. Domena, która odliczała czas do daty premiery Bitconnect 2.0, miała wygasnąć przed 1 lipca. Na stronie nie było też żadnych informacji. Jedyną dostępną informacją był zegar odliczający czas z e-mailami dla osób zainteresowanych śledzeniem rzekomych aktualizacji.

Cała ta sprawa brzmi jak skomplikowany żart. Jest jednak trochę dziwne, że żartowniś byłby w stanie zdobyć taką domenę w legalny sposób.

Bitconnect 2.0 | Twitter komentuje

Użytkownicy Twittera nie zostawili na rewelacjach odnośnie Bitconnect 2.0 suchej nitki i w lawinie komentarzy przypomnieli historię scamu, jak również wprost wyrazili swoją opinię o tym, zgoła absurdalnym, pomyśle. Pojawiły się również filmy z przeprowadzonego śledztwa, które mają demaskować całe oszustwo i wskazywać na osoby, które za tym wszystkim stoją. Zobaczcie sami:

https://twitter.com/MartiniGuyYT/status/1131641446669443073

https://twitter.com/lucaspukus/status/1131769697328869376

A oto przykładowe reakcje na domniemany powrót Bitconnecta. Nie zabrakło też soczystego humoru:)

Czy Bitconnect 2.0 jest skomplikowanym żartem, czy powinniśmy spodziewać się jednak czegoś na 1 lipca? Po co robi się takie rzeczy? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o całej sprawie.

Komentarze