Bitcoiny warte 3 miliardy dolarów zostaną wykopane w 2020 roku!

Zgodnie z ostatnimi estymacjami, w 2020 roku wykopane zostaną bitcoiny warte 3 miliardy dolarów. Oczywiście przy uwzględnieniu aktualnej ceny. Zbliżający się niedługo halving może jednak zwiększyć tę wartość.

Górnictwo a zmienność BTC

Niesłynna niestabilność bitcoina potrafiła jednocześnie służyć i przeszkadzać wszystkim uczestnikom rynku. Górnicy najbardziej odczuwają konsekwencje tej zmienności – zmiana ceny BTC bezpośrednio wpływa na ich zyski. Agresywne ruchy ceny w 2018 roku spowodowały, że wielu zdecydowało się na odłączenie swoich koparek.

Ostatnie raporty pokazują, że kopaczy czeka wreszcie trochę wytchnienia. Nasdaq rozpoczął prace projektu, który ma na celu ograniczenie ryzyka wydobycia dla góników, oferując im różnego rodzaju zabezpieczenia od zmienności ceny bitcoina. Jak do tej pory na rynku nie funkcjonują stabilne instrumenty, które odnoszą się bezpośrednio do funkcjonowania “producentów” bitcoina.

3 miliardy BTC w 2020

Eksperci przewidują, że 2020 rok będzie bardzo udany dla całęgo przemysłu wydobycia kryptowalut. GSR przewiduje około 3 miliardy dolarów w BTC wykopanych na całym świecie. Estymacja zakłada, że blockchain będzie tworzył około 1800 coinów dziennie. Oczywiście liczby te mogą się zmienić po nadchodzącym w maju halvingu – przypomnijmy, że po raz kolejny produkcja najpopularniejszej kryptowaluty zmniejszy się o połowę.

Najprawdopodobniej w tym czasie powstanąrównież nowe gónicze inicjatywy, które odbiorą Chinom tytuł monopolisty miningu. Będzie to kolejny krok w stronędecentralizacji mocy obliczeniowej najpopularniejszej kryptowaluty.

Dodatkowo, produkty finansowe, takie jak hash rate futures pomogą zabezpieczyć sięgórnikom na wypadek zmieniającego się hash rate’u najpopularniejszej kryptowaluty. Może to doprowadzić do zwiększenia się zaufania wobec całego przemysłu górnictwa kryptowalutowego, a co za tym idzie – dalszej konsolidacji całej branży.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze