Bitcoiny dla mieszkańców Cool Valley w Missouri

3 165

Burmistrz amerykańskiego miasta Cool Valley (stan Missouri) Jayson Stewart chce rozdać mieszkańcom nawet do 1000 dolarów w BTC. Jednocześnie ma pomysł na to, jak zabezpieczyć obdarowanych mieszkańców przed zbyt pochopnym wymienieniem kryptowaluty na fiaty.

Plan burmistrza polega na tym, aby dostęp do przekazanych bitcoinów został odblokowany dopiero po pięciu latach. Ma to uchronić mieszkańców przed wydaniem BTC od razu po ich otrzymaniu, przez co mogliby pozbawić się szansy na osiągnięcie wysokich zysków.

Czy obywatele USA otrzymają kryptowaluty?

Jeżeli propozycja przedstawiona przez burmistrza Jaysona Stewarta się przyjmie, Cool Valley stanie się pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, którego mieszkańcy otrzymają bitcoiny (zobacz również: Salwador rozda swoim obywatelom darmowe bitcoiny).

Co ciekawe powodzenie planu rozdania bitcoinów mieszkańcom miasteczka w stanie Missouri nie zależy od tego, czy pozwolą na to obowiązujące przepisy. Ważniejsze jest, czy zbiórka prowadzona przez Stewarta odniesie sukces. Miasto zamieszkuje około 1500 mieszkańców, więc jeżeli każdy z nich ma otrzymać 1000 dolarów, to według aktualnego kursu potrzeba do tego około 30,3 BTC (pomijając koszty opłat transakcyjnych). Burmistrz jest jednak dobrej myśli i przyznaje, że rozmawiał już z kilkoma anonimowymi darczyńcami. Jayson Stewart jest również na bieżąco z kwestią zużycia energii przez górników i zapowiada, że miasto zacznie korzystać z energii słonecznej.

Dlaczego burmistrz Cool Valley chce rozdać bitcoiny?

Zdaniem burmistrza w nadchodzących latach posiadanie bitcoinów może mieć kluczowy wpływ na całe miasto. Odwołuje się przy tym do swoich przyjaciół, którzy dzięki kryptowalutom w ciągu kilku lat stali się milionerami i mogli zrezygnować z pracy.

„I have friends whose lives have been completely changed, like going from working a regular nine to five job to being worth over 80 million dollars in a matter of a few years”.

Co sądzicie o darmowych bitcoinach rozdawanych mieszkańcom miasta lub nawet obywatelom całego kraju? Z pewnością zwiększy to zainteresowanie kryptowalutami, a dzięki pięcioletniej blokadzie osoby obdarowane nie będą mogły ich pochopnie wymienić.

Komentarze