Bitcoinowy trader z Holandii brutalnie napadnięty i torturowany

1 228
Nie tylko cyberprzestępcy stanowią zagrożenie dla środowiska cyfrowych walut – tradycyjni kryminaliści także. W ostatnim czasie media doniosły o brutalnym napadzie i torturowaniu bitcoinowego trader’a z Holandii. Wszystko działo się w jego własnym domu na oczach 4-letniej córeczki. Do mężczyzyny mierzono z broni palnej, grożono śmiercią, był również maltretowany przy użyciu „ciężkiej wiertarki”. Największy holenderski dziennik podejrzewa, że motywem napaści mogły być zgromadzone przez inwestora kryptoaktywa.

napadnięty

Według publikacji w De Telegraaf (najwięszkego holenderskego dziennika), 10-tego lutego 38-letni Tjeerd H. został brutalnie napadnięty w swoim własnym domu. Cały dramat rozegrał się na oczach 4-letniej córki ofiary. Do rezydencji mężczyzyny w Drouwenerveen wtargnęło trzech napastników wyposażonych jak policyjna grupa antyterrorystyczna. Nosili kominiarki, kamizelki kuloodporne i byli uzbrojeni w broń palną. Zaczęli grozić i znęcać się nad mężczyzną – użyli nawet ciężkiej wiertarki, aby go do czegoś zmusić. W wyniku tych tortur Tjeerd H. odniósł poważne obrażenia i może być nadal hospitalizowany. Policja nie chciała wyjawić żadnych innych szczegółów, jednak dziennik ustalił, że jest on kryptowalutowym trader’em. W takim razie, czy to jego kryptoaktywa były motywem ataku?

napadnięty

To nie pierwszy taki przypadek

De Teleegraf podaje także inne przykłady napadów, gróźb i porwań, których motywem były środki zgromadzone w wirtualnych walutach. W grudniu 2017 r., gdy cena bitcoina osiągneła poziom 19 tysięcy dolarów, 35-letni nowojorczyk dopuścił się napadu z bronią w ręku i porwania. Louis Meza chciał w ten sposób zmusić ofiarę do przekazania mu klucza do kryptowalutowego portfela. Udało mu się to i ukradł ETH warte wtedy 1,8 miliona dolarów. W tym samym miesiącu CEO giełdy cyfrowych walut Pavel Lerner został porwany w Kijowie i przetrzymywano go pod żądeniem miliona dolarów okupu. Lerner zapłacił okup i wyszedł na wolność, a sprawą zajmuje się ukraińska policja.

Wiele razy pisaliśmy już o przypadkach przestępczości związanych z kryptowalutami. Tu możecie o nich przeczytać:  Napad i morderstwo za BitcoinaWyłudzenia i ataki już nie tylko w sieci, Kryptowalutowy milioner napadnięty i obrabowany

Zapraszam do komentowania!

Komentarze