Bitcoinem zapłacisz już w supermarkecie – na razie w RPA

Grupa Giant Pick n Pay akceptuje płatności Bitcoinem w RPA

  • Klienci mogą płacić Bitcoinem (BTC) za pomocą portfela Bitcoin Lightning.
  • Aby dokonać zakupu, klienci muszą najpierw skorzystać z aplikacji CryptoQR.

Pick n Payto firma zajmująca się sprzedażą detaliczną w branży szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych. Grupa prowadzi działalność w wielu formatach sklepów pod trzema markami – Pick n Pay, Boxer i TM Supermarkets. Pick n Pay obsługuje również jedną z największych internetowych platform spożywczych w Afryce Subsaharyjskiej. Raymond Ackerman kupił pierwsze cztery sklepy Pick n Pay w Kapsztadzie w RPA w 1967 roku od Jacka Goldina. Od tego czasu grupa rozrosła się i obejmuje sklepy w RPA, Namibii, Botswanie, Zambii, Nigerii, Eswatini i Lesotho. Pick n Pay posiada również 49% udziałów w sieci supermarketów Zimbabwe, TM Supermarkets. Posiada 1628 lokalizacji i zatrudnia ponad 90 000 pracowników.

Pick n Pay, sieć supermarketów w RPA, zaakceptowała Bitcoina na razie w 39 lokalizacjach przed wprowadzeniem usługi w całej firmie. Wdrożenie akceptacji Bitcoina miało miejsce po testach pilotażowych, które odbywały się od trzech miesięcy.

Klienci w dowolnym punkcie sprzedaży detalicznej w RPA będą wkrótce mogli płacić kryptowalutami za pomocą swoich smartfonów i obowiązującego kursu wymiany między kryptowalutą a randem południowoafrykańskim.

Przeczytaj także: Moody’s opracuje system scoringowy dla stablecoinów: Bloomberg

Organy regulacyjne ułatwiły adopcję kryptowalut

Klienci mogą płacić Bitcoinem (BTC) za pomocą portfela Bitcoin Lightning Wallet i oprogramowania CryptoQR firmy CryptoConvert, które komunikuje się z portfelem Bitcoin Lightning Wallet. Aby dokonać zakupu, klienci muszą najpierw skorzystać z aplikacji CryptoQR, aby zeskanować kod QR produktu, a następnie mogą przejść do Lightning Wallet, aby potwierdzić kurs i zakończyć transakcję.

Financial Sector Conduct Authority (FSCA), organ nadzoru finansowego Republiki Południowej Afryki, zaktualizował w październiku swoje przepisy dotyczące doradztwa finansowego, aby kategoryzować aktywa kryptograficzne jako produkty finansowe, pomagając po raz pierwszy w RPA objąć kryptowaluty regulacjami i torując drogę dostawcom usług finansowych oferować kryptowaluty na skalę globalną.

Po latach testowania płatności kryptowalutowych w ograniczonej liczbie lokalizacji, sprzedawca detaliczny ogłosił zamiar udostępnienia tej funkcji wszystkim użytkownikom począwszy od listopada. W 2017 roku firma próbowała przyjąć Bitcoina jako płatność w Kapsztadzie, ale wysokie opłaty transakcyjne i długie opóźnienia w potwierdzaniu spowodowały wówczas porzucenie tego pomysłu.

Poprzez swój program pilotażowy Pick n Pay zintegrował sieć Bitcoin Lightning Network, drugą warstwę dodaną do łańcucha blokowego Bitcoina, która umożliwia transakcje poza łańcuchem, do swojego systemu płatności w połączeniu z Electrum i CryptoConvert.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze