Bitcoin zaprasza na pokład! | Zapięliście pasy?

Ostatnie dni nie były łatwe na rynku bitcoina. BTC walczył z nieco zawoalowanym atakiem niedźwiedzi, w którym jego cena spadła tuż poniżej poziomu wsparcia 10 000 $, osiągając poziom około 9400 $.

Wydaje się jednak, że Bitcoin wykazuje pewne oznaki odzyskania siły, ponieważ cena w ciągu ostatnich 24 godzin znacząco wzrosła. W chwili pisania tego tekstu bitcoin kosztuje około 10 360 $.

kurs bitcoina
źródło: tutaj

Proszę zapiąć pasy

Spadek i wzrost wyceny króla kryptowalut spowodowały, że wielu traderów i analityków przedstawia rozmaite opinie na temat potencjalnej przyszłości.

Raoul Pal jest jednym z wielu, którzy nadal mają doprawdy byczą postawę wobec bitcoin. Paul jest byłym dyrektorem funduszu hedgingowego w Goldman Sachs, a obecnie dyrektorem generalnym w Real Vision.

Według niego, bitcoin ma zamiar przyjąć całkowicie postawę zwyżkową i każdy, kto do tej pory nie kupił bitcoina, powinien to zrobić.

Bitcoin malowany przez (Rem)Brandta

Peter Brandt, 40-letni trader – weteran, powrócił na „byczą stronę mocy”, twierdząc, że Bitcoin prawdopodobnie rozpoczyna czwartą fazę paraboliczną.

Autor „Diary of Professional Commodities Trader” wyjaśnił na początku tego roku, że wycenę rynkową bitcoina można podzielić na trzy fazy paraboliczne, oparte na wykresach 1-tygodniowych.

Pierwszy taki okres rozpoczął się w lipcu 2010 r., kiedy BTC kosztował około 0,05 $, a w styczniu 2011 r. osiągnął najwyższy poziom 24,15 $.

Przygotowanie do drugiego ruchu parabolicznego zajęło ponad dwa lata. BTC przeszło z najniższego poziomu 2 $ w październiku 2011 r. do szczytu 1 142 $ w listopadzie 2013 r.

Wreszcie ostatni okres rozpoczął się w styczniu 2015 r. Do grudnia 2017 r. BTC wzrósł ze 164 do 19 770 $, co oznaczało 120-krotny wzrost.

Pomimo sugestii, że Bitcoin mógł wejść w czwartą fazę paraboliczną, gdy przełamał 4200$ w kwietniu, Brandt spodziewał się cofnięcia przed kontynuacją trendu zwyżkowego.

Teraz, gdy wycena spadła znacznie z rocznego maksimum wynoszącego 13 870 $ i weszła w okres konsolidacji od 26 czerwca, wydaje się, że BTC przygotowuje się do kolejnego rajdu w górę. Brandt podkreślał jeszcze wczoraj, że BTC może wkrótce wznowić trend wzrostowy i kontynuować rajd w czwartej fazie parabolicznej.

Jaka jest Wasza opinia na temat tych projekcji? Czy jesteście już na pokładzie statku o nazwie Bitcoin? Komentujcie:)

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx