Bitcoin za 680$ | Komu, komu, bo idę do domu!?

Największa kryptowaluta przeżyła kolejny flash crash na popularnej platformie Binance. Bitcoin stracił ogromną część swojej wartości, spadając praktycznie w jednej chwili do bardzo smakowitego poziomu. Bitcoin za 680$. Eh… Kiedy to było…

Bitcoin za 680$

Zmienność na rynku kryptowalut nie jest niczym nowym ani nieoczekiwanym. Wręcz przeciwnie – inwestorzy mocno się z nią liczą a niekiedy potrafią wyciągać z niej korzyści dla swojego portfela. Jednakże flash crash to anomalia, która charakteryzuje się niezwykłą szybkością ruchu ceny.

Kilka godzin temu, takie wydarzenie miało miejsce na Binance. Cena bitcoina spadła w jednej chwili do 680 USD podczas handlu w parze do stablecoina Stable USD (USDS). Innymi słowy, BTC w jednej chwili stracił 90% swojej wartości w dolarach, aczkolwiek równie szybko ją odzyskał.

Bitcoin za 680$
źródło: tradingview

Tym z Was, którzy właśnie teraz nieco się rozmarzyli przypominamy, że ostatnim razem, kiedy bitcoin miał taką wartość w roku 2016 a Binance jeszcze nawet nie istniała.

Tak czy inaczej, wspomniany flash crash mógł przynieść korzyść wszystkim tym, którzy złożyli zlecenia na odpowiednich poziomach i wypełnili je podczas odzyskiwania równowagi przez rynek.

W chwili pisania tego tekstu Binance nie wydała oficjalnego oświadczenia w odniesieniu do tego wydarzenia.

Takie rzeczy się zdarzają

Bitcoin za 680$ to z pewnością smakowity kąsek. To chwilowe załamanie rynku nie jest bynajmniej pierwszym, którego doświadczyliśmy w historii.

Podobne zdarzenie miało miejsce na poczatku tego roku na rynku WAVES, kiedy kurs stracił 99,9% swojej wartości i w kilka sekund zmniejszył swój wymiar do 10 SAT.

Warto zauważyć, że inne giełdy również miały podobne problemy. W kwietniu bitcoin stracił 1000 USD w wyniku nagłego załamania rynku na Krakenie.

Jednakże szczyt szczytów w tym zakresie zanotował niewątpliwie BitMax (nie Bitmex:), gdzie całkiem niedawno można było oglądać bitcoina za nie więcej, niż jednego dolara!

Jak pokazują kolejne przykłady, flash crash może dotknąć oczywiście nie tylko bitcoina, ale także inne kryptowaluty. Przykładowo Ethereum straciło 20% swojej wartości w stosunku do Bitcoin na Poloniex w ciągu kilku sekund spadając z 0,0211 do 0,0170.

Tak jak w każdym innym przypadku, cena zregenerowała się praktycznie natychmiastowo a ci, którzy złożyli zlecenia o relatywnie niskich progach wejścia, mogli skorzystać z tego, czego doświadczył rynek.

A czy ktoś z Was złapał kiedyś podobną „okazję”? Zapraszamy do komentowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx