Bitcoin za 12 000 $ na Krakenie | Operacja bez znieczulenia

8 238

Wczorajszy błąd podczas testu zaawansowanego typu orderów na giełdzie Kraken tymczasowo pozwolił niektórym klientom sprzedawać Bitcoin (BTC) za 12 000 USD. Inni mogli kupić BTC za 8000 $.

Zarząd Kraken tłumaczył to tak:

Wczoraj test nieudostępnionego jeszcze zaawansowanego rodzaju zlecenia napotkał błąd, który spowodował dopasowywanie cen zleceń po niewłaściwej stronie order booka. Niektórzy klienci kupili od testera po 8000 $, a inni po 12000 $ bez rozliczenia płynności.

Podczas gdy świeca sprawia wrażenie, że płynność została wyczerpana między 8-12 tys. USD, knoty po obu stronach są zapadnięte. Transakcja została wykonana na najwyższych i najniższych poziomach, ale nie doszło transakcji pomiędzy ani realizacji innych zleceń, które nie byłyby, a powinny zostać dopasowane.

[…] Zlecenia stop loss zostały poprawnie zrealizowane po cenie rynkowej (najlepszy dostępny bid/ask).

Giełda zachęca klientów do przesyłania zgłoszeń do pomocy technicznej, jeśli błąd wywarł wpływ na ich konto.

Bitcoin za 12 000 $ | Gorzka dyskusja na temat giełdy Kraken

Niektórzy traderzy skrytykowali Krakena na Twitterze za negatywną optykę spowodowaną przez błąd.

Jesse Powell, dyrektor generalny Kraken, udzielił bardzo zdecydowanej odpowiedzi:

Powell uważa, że skutki błędu były minimalne. Szczęśliwi traderzy utrzymają swoje zakupy za 8 000 $ i sprzedaż za 12 000 $.

CEO Kraken dodał:

Całe oprogramowanie produkcyjne jest cały czas w fazie testów, dlatego są takie nagrody za wykrywanie błędów, łatki, aktualizacje. Podchodzimy bardzo ostrożnie, etapowo do wydawania oprogramowania, a ta funkcja została już mocno przetestowana przed jej ograniczoną, produkcyjną wersją beta.

Niedawno miał miejsce podobny błąd

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o innym błędzie na giełdzie BitMax, w wyniku którego przez chwilę realizowane były zakupy bitcoina na poziomie 1$. Pamiętacie?

Co sądzicie o tej sytuacji? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze