Bitcoin wycofuje się do wsparcia na poziomie 16200 USD

7 600

Bitcoin wycofuje się do wsparcia na poziomie 16 200 USD – niepokoje w Chinach wstrząsają światowymi rynkami

Kryptowaluty i tradycyjne rynki finansowe znalazły się w poniedziałek pod presją, ponieważ globalne nastroje są osłabiane przez rosnące niepokoje w Chinach związane z restrykcyjną polityką zerowego COVID-19, która ostatecznie doprowadziła obywateli do punktu krytycznego w sobotę.

Po długim świątecznym weekendzie w USA, główne indeksy rynkowe spadały przez cały dzień handlowy, a S&P, Dow i Nasdaq zamknęły się na minusie, odnotowując straty odpowiednio 1,54%, 1,45% i 1,58%.

Dane z TradingView pokazują, że pomimo zakazu handlu kryptowalutami w Chinach, Bitcoin (BTC) nie był odporny na presję wywieraną na tradycyjne rynki finansowe. Najwyższa kryptowaluta spadła pod presją we wczesnych godzinach handlu w poniedziałek i osiągnęła dzienne minimum na poziomie 15 993 USD w pobliżu południa, zanim byki podbiły jej cenę z powrotem powyżej 16 200 USD.

Analityk Jim Wyckoff z Kitco powiedział :

„Podczas gdy byki na BTC ustabilizowały ceny, odkąd osiągnęły dwuletnie minimum w zeszłym tygodniu, obecnie jestem rozczarowany cenami BTC. Nie widziałem popytu na bezpieczną przystań w czasie niepokojów społecznych w Chinach w weekend”.

W wyniku ciągłej słabości spowodowanej niepokojami w Chinach, „niedźwiedzie BTC mają ogólnie krótkoterminową przewagę techniczną”, ostrzegł Wyckoff, jednocześnie dając nadzieję niepoprawnym optymistom, zauważając, że „niedawna boczna akcja cenowa bardzo trochę faworyzuje byki”.

Przeczytaj także: MFW obawia się o rynek kryptowalut w Afryce

Bokiem do nowego roku

Według analityka kryptograficznego Michaëla van de Poppe, słabość obserwowana na Bitcoinie w ciągu ostatnich dwóch nie wróży dobrze rajdowi na koniec roku, którego wielu się spodziewa powyżej 16 800 USD.

Według Poppe niepowodzenie w utrzymaniu wsparcia na poziomie 16 200 USD może doprowadzić do dalszych spadków.

Wgląd w to, jak może wyglądać ten minus, został dostarczony przez analityka kryptowalut Rekt Capital, który opublikował następujący tweet sugerujący, że nowy zakres handlu dla Bitcoina prawdopodobnie wyniesie od 13 500 do 19 500 USD w dającej się przewidzieć przyszłości.

Kilka wyróżniających się altcoinów w morzu czerwieni

Podczas gdy większość rynków borykała się w poniedziałek z problemami, było kilka projektów kryptograficznych, którym udało się przełamać tendencję do publikowania skromnych zysków w ciągu dnia.

Największe zyski obejmują wzrost o 9,19% dla Braintrust (BTRST), wzrost o 8,49% dla ApeCoin (APE) i wzrost o 6,52% dla Vulcan Forged PYR (PYR).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 821 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 38%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze