Putin wzywa do stworzenia niezależnej sieci rozliczeniowej opartej na blockchain

Putin wzywa do stworzenia niezależnej sieci rozliczeniowej opartej na blockchain

Podczas niedawnego przemówienia na International AI Journey Conference w Moskwie prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do stworzenia niezależnej sieci rozliczeniowej opartej na blockchain w celu zwalczania monopolu globalnego systemu płatności finansowych, który obecnie jest w rękach zachodnich banków.

„Technologia walut cyfrowych i blockchain może zostać wykorzystana do stworzenia nowego systemu rozliczeń międzynarodowych, który będzie znacznie wygodniejszy, całkowicie bezpieczny dla jego użytkowników i, co najważniejsze, nie będzie zależny od banków ani ingerencji państw trzecich” – powiedział prezydent.

„Jestem przekonany, że coś takiego na pewno powstanie i będzie się rozwijać, ponieważ nikt nie lubi dyktatu monopolistów, który szkodzi wszystkim stronom, w tym samym monopolistom”.

Putin wezwał do wprowadzenia nowego systemu w odpowiedzi na międzynarodowe sankcje nałożone na kraj po inwazji na Ukrainę, którą nazwał „nielegalnymi ograniczeniami”.

„Wszyscy doskonale wiemy, że rozliczenia są jedną z możliwych metod ataku w obecnych okolicznościach nielegalnych ograniczeń. Nasze instytucje finansowe wiedzą o tym lepiej niż ktokolwiek inny, bo pod nimi pracują” – powiedział prezydent w swoim wystąpieniu podczas wydarzenia.

Rosyjski przywódca podkreślił, że nie tylko Rosja, ale wszystkie kraje na całym świecie są w niekorzystnej sytuacji podczas korzystania z obecnego systemu, który jest w dużej mierze kontrolowany przez niewielką liczbę krajów.

„Istniejący system płatności międzynarodowych jest kosztowny, system jego kont korespondenckich i regulacje są kontrolowane przez wąski klub państw i grup finansowych” – zauważył.

Przeczytaj także: Języki programowania nie pomagają rozwojowi DeFi – kody zabezpieczeń są zbyt często łamane

Przemówienie Putina jest następstwem zapowiedzi z zeszłego tygodnia, że ​​rosyjscy prawodawcy w Ministerstwie Finansów i Centralnym Banku Rosji pracują nad opracowaniem poprawek, które umożliwią uruchomienie krajowej giełdy kryptograficznej.

Zmiany mają na celu ustanowienie ram prawnych dla krajowej wymiany, które najpierw muszą zostać przedstawione i zatwierdzone przez bank centralny. Dochody podatkowe były wymieniane jako jeden z głównych powodów ustanowienia ram regulacyjnych wokół krypto przez Sergeya Altuhova, członka Komitetu Polityki Gospodarczej Dumy.

„Nie ma sensu zaprzeczać istnieniu kryptowalut, problem polega na tym, że krążą one w dużym strumieniu poza regulacjami państwowymi” – powiedział Altuhov.

„Są to miliardy rubli podatkowych utraconych wpływów podatkowych do budżetu federalnego”.

Anatolij Aksakow, przewodniczący Komisji Rynków Finansowych Dumy, powtórzył te odczucia, mówiąc, że „przyjęcie ustawy przeniesie tę działalność na pole prawne i umożliwi ukształtowanie praktyki organów ścigania w kwestiach związanych z emisją i obiegiem cyfrowych walut.”

Wezwania do stworzenia niezależnych metod rozliczeń w ustach prezydenta Rosji jest mało poważne i kompletnie niewiarygodne. Zasłona spadła i cały świat jest już pewny, że Rosja wszystko podporządkowuje polityce neoimperialnej. I wykorzysta każdą sposobność do dominacji i narzucania swojej woli w każdej dziedzinie. Jeśli będzie miała możliwość zrobić to w sferze rozliczeń, to zrobi to bez zmrużenia oka. Republika Środkowoafrykańska stała się przyczółkiem Rosji w Afryce, przyjęła BTC jako środek płatniczy i wygląda na to, że jest częścią większego planu mieszania Rosji na czarnym kontynencie.

Cytowanie i omawianie wypowiedzi przedstawicieli tego kraju ma sens jedynie w sferze uświadamiania opinii publicznej jego brudnych zamiarów.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx