Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 19 000 USD

Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 19 000 USD ale niedźwiedzie mocno atakują

Przewidywania analityków dotyczące wzrostu zmienności sprawdziły się we wtorek, gdy rynek kryptograficzny znalazł się pod presją na otwarciu Wall Street i pozostawał w zastoju przez cały dzień, podczas gdy tradycyjne rynki zmieniały się z dodatniego na ujemne.

Handlowcy wydawali się zdezorientowani tym, co chcą zrobić przed opublikowaniem w tym tygodniu ostatniego protokołu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) i raportu o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI), co doprowadziło do wzburzonego dnia akcji cenowych na rynkach finansowych.

S&P i Nasdaq zakończyły wczorajszy dzień na minusie, spadając odpowiednio o 0,65% i 1,04%, podczas gdy Dow nieznacznie zyskał 0,12%.

Dane z TradingView pokazują, że byki na Bitcoinie (BTC) podjęły wcześnie rano w środę próbę podbicia ceny powyżej 19 300 USD, co zostało poważnie odrzucone przez niedźwiedzie, które spowodowały, że najwyższe kryptowaluty spadły do ​​dziennego minimum wynoszącego 18 875 USD, zanim kupujący zdołali odbić cenę powyżej 19 000 USD .

Pomimo gwałtownego wzrostu zmienności, Bitcoin pozostaje ograniczony do dobrze wyeksploatowanego zakresu handlowego, który zajmuje przez ostatnie kilka miesięcy, przy czym nie oczekuje się, że zmieni się on w krótkim okresie.

„Byki i niedźwiedzie nadal walczą o krótkoterminową przewagę techniczną wśród spokojniejszych i bocznych transakcji, nie zyskując zbyt wiele miejsca i nadal znajdują się na poziomie ogólnego krótkoterminowego pola gry”, według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa.

„To sugeruje, że w najbliższym czasie handel będzie bardziej boczny i niestabilny”.

Przeczytaj także: Google i Coinbase ogłaszają partnerstwo w płatnościach kryptograficznych

Czy halving Bitcoina spowoduje zakończenie spadków ?

Na temat tego, co może pomóc wyciągnąć rynek kryptowalut z niedźwiedziego stanu, wielu zaczęło wskazywać na halving Bitcoina, który historycznie zapoczątkował duży rajd na rynku.

Według analityka kryptograficznego Rekt Capital, Bitcoin historycznie osiągnął najniższy poziom 517-547 dni przed wydarzeniem halvingu. Przewiduje się, że kolejny halving nastąpi między marcem a majem 2024 r., co oznacza, że ​​istnieje potencjalna możliwość ustalenia minimum w listopadzie lub grudniu.

W dużej mierze tę perspektywę podzielał Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny Eight Global, który zasugerował, że rynek znajduje się obecnie w okresie podobnym do tego, który widzieliśmy od listopada 2018 r. do lutego 2019 r.

„Najprawdopodobniej rok 2023 będzie rokiem wzrostu w kierunku 40 000-48 000 USD, zanim nowy sezon byków rozpocznie się w 2024 roku”, powiedział Poppe.

Jeśli chodzi o to, jak może wyglądać akcja cenowa zmierzająca do 2024 r., analityk kryptowalut il Capo z Crypto opublikował następujący tweet, w którym przedstawił potencjał krótkiej pompy do 21 000 USD, zanim cena spadnie do ostatecznego dna w przedziale 14 000 do 16 000 USD.

Altcoiny na czerwono

Wtorek był słabym dniem dla szerszego rynku kryptowalut, który nie był w stanie wygenerować żadnego zauważalnego rozpędu, ponieważ Bitcoin walczył o utrzymanie wsparcia na poziomie 19 000 USD.

Jedynym altcoinem w pierwszej 200, któremu udało się zyskać więcej niż 5%, był dYdX (DYDX), który odnotował wzrost ceny o 9,07%, osiągając dzienny szczyt na poziomie 1,47 USD.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 918 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,7%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx